Ana içeriğe atla

CSO Yeni Konser Sezonu

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın 2006-2007 sezonu açılış konseri Şef Alexander Rahbari yönetiminde gerçekleştirildi. Mozart'ın 250. doğum yıldönümü nedeniyle ünlü bestecinin Küçük Bir Gece Müziği, İki Piyano İçin Konçerto Nr.10 Mi bemol Majör Kv.365 ve 40. Senfoni sol minör Kv.550 eserleri çalındı. Güher - Süher Pekinel kardeşlerin solist olarak katıldıkları konserde salon tamamen doluydu. Pekinel kardeşlerin bis sırasında çaldıkları eserdeki uyumları büyüleyiciydi.
Klasik müziği fazla bilmesem bile klasik müzik konserlerine gitmek hoşuma gidiyor. Öyle sanıyorum ki beni cezbeden yalnızca müzik değil. Konser salonunun müthiş akustiği, sanatçıların ve izleyicilerin şıklığı etkinliği cazip kılıyor.
Tam biletin 6 YTL (iki paket sigaradan bile ucuz) olduğu CSO konserleri perşembe ve cuma günleri saat 20'de CSO Konser Salonu'nda. Klasik müziği dinlemiyor olsanız bile o ortamı görmek için gitmenizi öneririm.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Müdürlüğü
Tel : (0312) 309 13 43 - (0312) 311 26 45
Adres : Talatpaşa Bulvarı No:38 06330 Ulus/ANKARA

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

bir kez daha, nedir bu sayısal karasal televizyon?

Blog sayfamda DTT etiketiyle yayınlanmış 100'e yakın içerik bulunsa da, geçenlerde buluştuğumuz lise arkadaşlarımın sorusu üzerine, bir kez daha yazmaya karar verdim. Bilenler, okumadan geçebilir. Bilmeyenler ve sektörün uzağındaki kişiler düşünülerek hazırlanmış bir yazıdır.  Soru - yanıt şeklinde kurgulanmış yazılarımın daha çok okunduğu gözlemi üzerine, buyurun sık sorulan sorularla Sayısal Karasal Televizyon: Şimdi tam olarak neden bahsediyoruz? Çanak ile izlediğimiz televizyon mu?

IPTV World Forum ardından, gözlemler

Etkinliğin teknik değerlendirmesini önümüzdeki haftaya bıraktım gerçi. Ancak, haftaya kadar bekleyemeyenler için kısa kısa gözlemlerimi aktarayım. Ayrıntılı değerlendirmeler gelecek merak etmeyin... Türk Telekom, yaklaşık 5 yıl önce başladığı IPTV projesinde sona gelmiş. TTNet şirketi üzerinden IPTivibu (TTNet CEO'sunun sunumunda, ki konferansın tümü simultane tercüme falan yapılmadan sadece İngilizce'ydi, bu ismin İngilizce'de that is IPTV anlamına geldiğini söyleyince fark ettim IP tivi işte bu anlamında bir kısaltma olduğunu :) adlı hizmeti sunmaya 2 hafta önce başadıklarını duyurdular. Konferansta soft launch (yumuşak duyuru ?) olarak yapılan duyuru ile hizmetin başlatıldığı söylense bile henüz web sayfasında bu konuyla ilgili bilgilere ulaşılamıyor.  IPTivibu hizmeti için en az 8 MBit/saniye hızında TTNet internet aboneliği gerekiyormuş. Şimdilik 101 kanal, ki bunların içerisinde HD olanları da olacakmış. Etkileşimli hizmetler, flick uygulaması falan da sunula

IPTV World Forum Eastern Europe bu yıl İstanbul'da.

Konu ile ilgililerin merakla beklediği etkinlik ilk kez ülkemizde gerçekleştirilecek. Mövenpick Hotel, İstanbul'da 12-13 Ekim (yani haftaya salı-çarşamba) günlerinde toplam 9 oturumda önemli konuşmacıların yer alacağı IPTV World Forum Eastern Europe ile ilgili ayrıntıları web sayfasında bulabilirsiniz. Etkinliğe katılım ücretli. Ücretler epey yüksek. 5 Ekim'den önce kayıt yaptırmışsanız, ki bu iletiyi yazdığım tarih düşünülünce artık çok geç :), 1499 € ödemeniz gerekiyor. Bugün kayıt yaptırırsanız ise 1799 € ödeyeceksiniz. Ancak Free Operator Pass adlı bir seçeneğiniz daha var. Free Attendance For Service Providers olarak ayrıntılandırılan bu seçeneğin tam olarak kimleri kapsadığını çözemedim. Eğer IPTV hizmet sağlayıcılar kastediliyorsa Türk Telekom, TTNet, Superonline gibi şirket çalışanları kapsanmış oluyor. İşin doğrusu kendimi de o kategoriye sokup kayıt yaptırdım :) Ancak kaydımın geçerli sayılıp sayılmadığı belli değil henüz. Neyse, fırsat bulursanız önemli bir etkinlik