Çarşamba, Mart 18, 2009

Etimesgut kebapçıları

Yakından tanıyanlar sadeceözgür Etimesgut'a ne zaman gitmiş de kebapçılarını yazmaya kalkmış demeyeceklerdir. Etimesgut Ankara'nın İstanbul tarafındaki ilçelerinden birisi. Sincan'a doğru giderken içinden geçiliyor. Emlak piyasasının yeni gözdelerinden Bağlıca köyü'de Etimesgut sınırları içerisinde. Ankara'nın ilk uzun dalga radyo vericisi de Etimesgut'taydı. 1930'lu yıllardan beri hizmet veren verici, teknolojini gelişmesine yenilmiş.
Etimesgut kebapçıları olarak tanıtmaya çalışacağım mekanların tümü Devlet Hastanesi civarında yer alıyor. Yazacağım bir kaç mekan daha var gerçi ama onların adlarını, telefonlarını almayı unuttum. Liste kısa zamanda son halini alacaktır :)
İlçe merkezindeki mekanları ilerleyen aylarda keşfedip tanıtmayı planlıyorum. Mekanların fotograflarını çekmedim henüz. Belki ilerde onlara da yer veririm. Gelelim mekanlara:
ÖZ MUTLU İnegöl Köftecisi (312) 244 02 04 - 245 03 99
İstasyon mahallesi Alan Sokak 3/A Etimesgut adresindeki mekan İnegöl Köftesi ile ün yapmış olsa da kebap ve pide çeşitleri ile de hizmet veriyor. Salata ücretsiz olarak sunuluyor. Fiyatlar, zaman içerisinde değişiklik gösterebileceğinden ötürü burada vermek doğru gelmiyor bana. Ancak şu kadarını söyleyeyim ödediğiniz para, yiyeceklerin parası oluyor sadece. Bilirsiniz kimi mekanlarda ödediğiniz para sadece yiyeceklerin değil mekanın adının, bez peçetelerin, yabancı dil bilen garsonların parasıdır aynı zamanda :)
ETİ LOKANTASI Yozgat Tandır Kebabı (312) 245 66 91
Bölgede denediğim mekanlar içerisinde en iyi dekorasyona sahip olanı Eti Lokantası. Yozgat tandır kebabı ile meşhur. Tandır kebabının tadına bakmadım ancak köy peynirli kapalı pidesini çok beğendim. İkramları fazla: salata, tarator, ezme, tulum peyniri ücretsiz sunulanlardan. Kimi gittiğimizde tekne sucuğu olarak adlandırdıkları güveçte yumurtalı sucuk da ikram ediyorlar. İyi servisi, özellikle yoğun olan öğlen saatlerinde aksayabiliyor. Fiyatlar bölgedeki diğer mekanlardan bir miktar daha yüksek.
Adresi: İstasyon Mahallesi Sütçüler Sokak No: 12/1-11 (Devlet hastanesi yanı - TRT Lojmanları Mevkii) Etimesgut
AS PİDE ve KEBAP SALONU (312) 244 59 71 - 243 30 01
Bölgede öğlen saatleri, en kalabalık olan mekandır sanırım AS Pide. Salata ücretsiz veriliyor. Fiyatlar komşularıyla aşağı yukarı aynı. Hızlı hizmeti ve lezzetli ürünleriyle bölgenin ün yapmış mekanlarından.
Adresi: İstasyon Mahallesi Bağlıca Sokak No:1
HACI TEKİN SOFRASI (312) 245 11 31
Kebap dışında sulu yemek çeşitleriyle de hizmet veren mekanda sulu yemek niyetindeyseniz erken gitmeniz gerekiyor. Bölgede sulu yemek veren mekan sayısı fazla olmadığı için öğlen arasının başlarında gitmezseniz kebap ve pidelere kalıyorsunuz. Döner-iskender, kebap ve pideleri lezzetli. İkram olarak tarator, ezme, salata masanıza geliyor. Fiyatları bölgedeki mekanlarla aşağı yukarı aynı.
Adresi: İstasyon Mahallesi Leylak Caddesi No:2/10 Etimesgut

6 yorum:

 1. Bencede Etimesgut çevresinde en iyi hizmet veren yer AS PİDE bu siteyi yapan ve bizi bilgilendirenlere teşekkür ediyorum...

  YanıtlaSil
 2. Ben de etimesgut sakinlerindenım bütün lokantaları gezdim ama dediğiniz gibi en iyisi AS PİDE bencede bu site de bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkurler...

  YanıtlaSil
 3. Ben keçiörende oturmama rağmen etimesgut'a sadece AS PİDE'nin o hızlı servisi,leziz yemekleri özelliklede saç kavurması için gidiyorum ve herkese tavsiye ederim deneyen kalmasın bence.Bu site içinde teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 4. As Pide, yanındaki dükkanı da alarak daha da büyüdü. Son dönemde favorim sac kavurma. İçinde bol kuşbaşı eti ve sebzeleriyle pide dışında seçenek arayanlar için özellikle öneririm...

  YanıtlaSil

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.