Cuma, Ağustos 27, 2010

Trajik mi komik mi?

Blog sayfamda güncel gelişmelere ilişkin yazı, yorum yapmıyorum. Zaten her açtığınız web sayfasında güncele dair bilgi/yorum varken, bir de benim sayfamda bunlara yer vermeyeyim istedim. Bu gün bir değişiklik yapayım. 
Malumunuz 12 Eylül 2010 tarihinde, kaderin garip cilvesi midir tesadüf mü bilinmez, 12 Eylül 1980 darbesi sonrası hazırlanan Anayasa'da değişiklikleri oylayacağız. İki seçeneğimiz var: Evet - Hayır. Bir grup, 3. seçenek olarak boykutu önerse bile aslında kimin boykot ettiğini, kimin sandığa gitmeye üşendiğini bilemeyeceğimizden Boykot seçeneğini tercih edenlerin sayısını bilemeyeceğiz. 
Bu yazıyı yazdıran komik mi trajik mi olduğuna karar veremediğim durum, referandum kampanyalarına ilişkin. Çalıştığım iş yerinin internet erişimi, çoğu iş yerinde olduğu gibi, içerik denetleyici bir sunucu tarafından kontrol ediliyor. Oyun siteleri, müstehcenlik içeren siteler, sohbet siteleri bu içerik denetleyicisi tarafından engelleniyor. Bu sabah farkettim ki http://www.oyumhayir.org sitesine girmeye çalıştığımda Potencially Damaging Content mesajı ile engellenirken http://www.oyumevet.com sitesine gönül rahatlığı ile erişebiliyorum. Özgürlükleri arttıracağı ileri sürülen değişiklikler, henüz oylanmadan özgürlüklerimizi arttırmaya başlamış demek ki :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.