Ana içeriğe atla

Çocuk Oyun Parkları

2004 yılında blog yazmaya başlarken amacım hoşuma gidenleri ve teknik bilgilerimi, yetersiz gördüğüm Türkçe içeriğe katkı olsun düşüncesiyle,  sizlerle paylaşmaktı. Can sıkıcı şeyler hayatımızın büyük bölümünü kapladığı için bunlara bir de blogda yer vermemek istedim. Bu güne kadar, bir kaç istisna dışında, bu can sıkıcı konuları blogumdan uzak tutmayı başardım. Bu kez, ne yazık ki sinir bozucu, can sıkıcı bir yazı var karşınızda. 
Konumuz çocuk oyun parkları.
Otuz küsür yıldır Çankaya ilçesinin semtlerinde yaşıyor olmakla birlikte, bebekler olana kadar çocuk oyun parklarının perişan halini fark etmemiştim. Bebekler salıncağa binme çağına gelince etrafımızdaki parklarda bulunan salıncakların ve diğer oyun gruplarını ne kadar eski ve bakımsız olduğunu üzülerek gördüm. Ola ki belediyenin durumdan haberi yoktur düşüncesiyle temmuz ayının son haftası durumu Çankaya Belediyesi Halkla İlişkileri Birimi'ne elektronik posta ile bildirdim. Sağolsunlar ertesi gün Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne hitaben yazılmış, konuyla ilgilenip sonucu bana ve kendilerine göndermelerini isteyen e-postanın kopyası geldi. Hızlı yanıta sevinip beklemeye başladım. 
15 gün yanıt gelmeyince hızın sadece konuyu iletmekle sınırlı olduğunu fark edip hatırlatma e-postası gönderdim. Aradan bir 15 gün daha geçti ve Ağustos sonu belediyenin web sayfasında bir şikayet formu bulup doldurdum. Formu doldurmamın sonrasındaki gün Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden yanıt geldi:

   A-) 26/07/2010 tarih ve 1476 sayı ile kayıtlı  e-postanız
  B-) 12/08/2010 tarih ve 1614 sayı ile kayıtlı  e-postanız

  İlgide kayıtlı (A) ve (B) e-postalarınızda belirtmiş olduğunuz çocuk oyun aletleri konusunda; Müdürlüğümüzce park ve yeşil alanlarımızda bulunan çocuk oyun aletlerinin  yenilenmesine yönelik olarak Ağustos ayında ihale yapılmış  (ilgi (A) e-postanıza bu yüzden cevap verilememiştir, ihale sonucu beklenmiştir) ancak uygun teklif olmaması nedeniyle ihale iptal edilmiştir. Tekrar ihaleye çıkılarak yeni oyuncak alımı yapıldıktan sonra eski ve eksik oyuncaklar tamamen yenilenebilecektir.
Oyun alanlarınının kaucuk ile kaplanması özel alanlar hariç genel olarak yapılmamaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden birisi statik elektirik yüklenmesidir. Çakıl daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür.
Oyuncakların bakım ve boyama işlemi ise program dahilinde yapılmaktadır.

Bilgilerinize rica ederim.


Yukarıdaki fotograflar belediyenin Ördekli Park'ının oyuncaklarına ait. Bu parkı özellikle fotografladım çünkü belediyenin kreşine 150-200 metre mesafede yer alıyor. Kreşin bahçesinde yeni ve sağlam oyuncaklardan oluşan bir oyun parkı var. Elbette kreşe gidebilenler yararlanıyor yalnızca. Semtin geri kalanı aşağıdaki oyuncaklarla idare etmek zorunda. Bir zinciri kopmuş durumdaki salıncak uzunca bir süredir tamir programının kendisini hatırlamasını bekliyor. Belediyenin sloganını hatırlatarak bitireyim bu can sıkıcı yazıyı: "Yeni Toplumcu Belediye"

Yorumlar

  1. Zinciri kopuk salıncak haftalar sonra tamir edildi. Oyuncakların eskiliğinde ise değişiklik yok. Salıncakların eskiliğini görmek için Anıttepe'ye gitmenize gerek yok. Kuğulu Park'taki salıncaklara da bakabilirsiniz.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.

Bu blogdaki popüler yayınlar

bir kez daha, nedir bu sayısal karasal televizyon?

Blog sayfamda DTT etiketiyle yayınlanmış 100'e yakın içerik bulunsa da, geçenlerde buluştuğumuz lise arkadaşlarımın sorusu üzerine, bir kez daha yazmaya karar verdim. Bilenler, okumadan geçebilir. Bilmeyenler ve sektörün uzağındaki kişiler düşünülerek hazırlanmış bir yazıdır.  Soru - yanıt şeklinde kurgulanmış yazılarımın daha çok okunduğu gözlemi üzerine, buyurun sık sorulan sorularla Sayısal Karasal Televizyon: Şimdi tam olarak neden bahsediyoruz? Çanak ile izlediğimiz televizyon mu?

IPTV World Forum Eastern Europe bu yıl İstanbul'da.

Konu ile ilgililerin merakla beklediği etkinlik ilk kez ülkemizde gerçekleştirilecek. Mövenpick Hotel, İstanbul'da 12-13 Ekim (yani haftaya salı-çarşamba) günlerinde toplam 9 oturumda önemli konuşmacıların yer alacağı IPTV World Forum Eastern Europe ile ilgili ayrıntıları web sayfasında bulabilirsiniz. Etkinliğe katılım ücretli. Ücretler epey yüksek. 5 Ekim'den önce kayıt yaptırmışsanız, ki bu iletiyi yazdığım tarih düşünülünce artık çok geç :), 1499 € ödemeniz gerekiyor. Bugün kayıt yaptırırsanız ise 1799 € ödeyeceksiniz. Ancak Free Operator Pass adlı bir seçeneğiniz daha var. Free Attendance For Service Providers olarak ayrıntılandırılan bu seçeneğin tam olarak kimleri kapsadığını çözemedim. Eğer IPTV hizmet sağlayıcılar kastediliyorsa Türk Telekom, TTNet, Superonline gibi şirket çalışanları kapsanmış oluyor. İşin doğrusu kendimi de o kategoriye sokup kayıt yaptırdım :) Ancak kaydımın geçerli sayılıp sayılmadığı belli değil henüz. Neyse, fırsat bulursanız önemli bir etkinlik

IPTV World Forum ardından, gözlemler

Etkinliğin teknik değerlendirmesini önümüzdeki haftaya bıraktım gerçi. Ancak, haftaya kadar bekleyemeyenler için kısa kısa gözlemlerimi aktarayım. Ayrıntılı değerlendirmeler gelecek merak etmeyin... Türk Telekom, yaklaşık 5 yıl önce başladığı IPTV projesinde sona gelmiş. TTNet şirketi üzerinden IPTivibu (TTNet CEO'sunun sunumunda, ki konferansın tümü simultane tercüme falan yapılmadan sadece İngilizce'ydi, bu ismin İngilizce'de that is IPTV anlamına geldiğini söyleyince fark ettim IP tivi işte bu anlamında bir kısaltma olduğunu :) adlı hizmeti sunmaya 2 hafta önce başadıklarını duyurdular. Konferansta soft launch (yumuşak duyuru ?) olarak yapılan duyuru ile hizmetin başlatıldığı söylense bile henüz web sayfasında bu konuyla ilgili bilgilere ulaşılamıyor.  IPTivibu hizmeti için en az 8 MBit/saniye hızında TTNet internet aboneliği gerekiyormuş. Şimdilik 101 kanal, ki bunların içerisinde HD olanları da olacakmış. Etkileşimli hizmetler, flick uygulaması falan da sunula