Cumartesi, Ekim 16, 2010

3Ç: Çarşamba Çibo çılgınlık

3G özellikli cep telefonum yok ancak 3Ç özellikli hayatım var. Takipçileri beni anlayacaktır. Çarşamba günleri alışveriş merkezlerinin açılış saati olan 10.00'da tıklım tıklım dolan Tchibo (okunuşu ile Çibo)'dan bahsediyorum. Web sayfasındaki bilgilere göre 1949 yılında kurulan şirket günümüzde 60 ülkede 1300 mağaza ve 120.000 satış noktasında, ülkemizde her hafta değişen temalarıyla farklı ihtiyaçlara yanıt veriyor. Çarşamba günleri, eğer kadın ve/veya çocuğa yönelik bir tema var ise Tchibo mağazaları görülmeye değer. Birbirinin elinden ürün kapma telaşındaki insanların arasına bu çarşamba bendeniz de katıldı. Rafların derinliklerinde kaptığım iki çift bebek botu ve birinin bırakmasını fırsat bilip yapıştığım diz altı çoraplarını sıkı sıkı kucaklayarak 30-35 dakika kasa kuyruğunu bekledim. 
Sonra ne mi oldu? Birçokları gibi perşembe günü aldığım botları iade ettim. Çünkü en küçük boy bile bizimkilere büyük geldi. Diz altı çoraplarının numarasına hiç bakmadığımı fark ettim eve dönünce ve onları da küçükleriyle değiştirdim. Mağaza görevlisinin anlattığına göre her çarşamba talanı sonrası perşembe iade ve değiştirme ile geçiyormuş. Tüm bu hengameden fırsat bulduğunuzda lezzetli kahvelerden ve mini cheese cake'lerinden tatmanızı öneririm. Her daim hazır bulunan (orta sertlikte bir çekirdekten yaptıkları) filtre kahveyi 1 TL'ye satıyorlar. Bu fiyatı diğer zincir kahvecilerle kıyasladığınızda Tchibo alternatifsiz.
Meraklıları için belirteyim kentinizde Tchibo mağazası olmasa bile internet sitesini kullanarak sipariş verebiliyorsunuz. İnternette temalar her pazartesi satışa sunuluyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.