Londra fotograflar

National Gallery, büyük koleksiyonuna karşın ücretsiz gezebileceğiniz bir yer. Tarafalgar meydanında görkemli bir yapı. Ücretsiz rehberli turlar da var. Aşağıdaki fotografta London Eye var. Parlamento binası ve Big Ben adlı saat kulesinin karşısında. Kurulduğunda dünyanın en büyük dönme dolabıydı.

Big Ben, Anadolu lisesinde okuyanların Mr. and Mrs Adams'la birlikte hatırlayacakları bir yapı. Parlamento binasının yanında, Londra'nın sembol yapılarından birisi.
Bu yeşil alan fotografları Londra'nın banliyölerinde çekilmedi. Şehrin merkezinde, içerisinde hayvanların özgürce dolaştığı, kelimenin gerçek anlamıyla büyük parklar var. Bunlar Kraliyet Parkları olarak adlandırılıyor. Hyde Park, içlerinde en çok adı duyulan olsa bile diğerleri de en az Hyde Park kadar güzel ve etkileyici.
Bisiklet, Londra'da beni en fazla etkileyenlerin başında geldi. Fotografta gördüğünüz gibi bisiklet ambulans bile var. Ben de bir başkentte yaşıyorum ve benim yaşadığım başkentin nüfusu Londra'nın üçte biri civarında, belki daha bile az. Peki 14 milyon nüfuslu Londra'da bisikletliler rahat rahat yollarda otomobillerle birlikte yol alırken Ankara'da neden olmuyor / olamıyor. 
Aslında her yerde görebileceğiniz o meşhur Tube planı sorunun yanıtı gibi.Kırmızı tuğla, Londra'nın bir başka sembolü. Bu tuğlanın bir hikayesi vardır mutlaka. 

Televizyon kulesi. DVB-T ve DVB-T2 şebekelerine sahip bir ülke İngiltere.

Yorumlar