Balıkçı Erkanın Yeri, Yeşildere - İsabeyli - Aydın

Sayfamda, Ankara dışında mekan etiketli yazı sayısı yok denecek kadar azdır. Çocuklar büyüdükçe gezen, gezdikçe yiyen, yedikçe yazan bendeniz, bu durumu değiştirmeye karar verdim. İşte değişikliğin ilk işaretlerinden birisi: Balıkçı Erkanın Yeri.
Adı üzerinde mekanımızın sahibi Erkan Bey. Mekanın özel yemeği ise balık. Peki, neredenbu mekan diye soru yağmuruna tutanlar için: İsabeyli'de. İsabeyli Nazilli'nin komşusu şirin bir yer. Nazilli'den küçük, sırtını dağlara yaslamış önünde ova. Erkanın Yeri, İsabeyli'den dağlara doğru giderken bir derenin kıyısında. Kır lokantası, mangal, kendin pişir kendin ye mekanı gibi. Ama mangalla uğraşmam, hem zaten uğraşmak istesem pikniğe giderdim diyenlerdenseniz başkası pişirsin beraber yiyeyim de mümkün. Beraber derken, pişirene de ikram etmeyi unutmayın.
Erkanın Yeri'nde balık, kırmızı ve beyaz et ile mezeler mevcut. Ayran, diğer milli içkimiz (bekletilmiş üzün suyunun damıtılmasıyla yapılan) ile bekletilmiş üzüm suyundan yapılan mayalı içecek sunuluyor. Yürürlüğe giren son düzenleme sonrası yazılarıma oto sansür uygulamaya başladım. Neyin yasak, neyin serbest olduğunu araştırmaktansa yazılarımı "şifreli" yazıyorum. Siz neden bahsettiğimi anladınız. Balık ayran, herkes buna hayran.
Balıkçı Erkanın Yerinin telefon numarası yok elimde ne yazık ki. Ancak bulmanız zor olmaz İsabeyli'ye gidince. Yer konusunda da sorun yaşamazsınız çünkü büyük bir mekan.
Eğer giderseniz ve yıldızlar görülüyorsa, kayan yıldıza bakıp dilek tutun!
Daha güzel bir ülke için, daha huzurlu ve mutlu bir ülke için!
Ben öyle yapıyorum...
Fotografın yazıyla ilgisi var mı? Hemen yazayım: YOK. Peki neyle ilgisi var, hatta orası neresi? Güzel sorular. Yanıtları ise:
  • Küçükkuyu sahilinde güneşin doğuşu.
  • Neyle ilgisi olduğu ilerleyen günlerde blog sayfasında. Takip etmeye devam edin...

Yorumlar