Digital TV CEE izlenimler

Benim için üzücü bir haber ile başlayayım. Merak etmeyin, kişisel bir "üzücü haber" değil bu. Informa tarafından üç yıl boyunca İstanbul'da düzenlenen etkinlik, artık düzenlenmeyecekmiş. Geçen yıl TV Connect ismini alan etkinlik, Krakow'daki Digital TV CEE etkinliği ile birleştirilmiş. Krakow, Informa adına daha tatmin edici geçtiği için birleştirme İstanbul yerine Krakow'da gerçekleşmiş. Bu durumda, önümüzdeki yıllarda İstanbul yerine Krakow'a geleceğim gibi görünüyor. Başta, üzücü dedim, ama Krakow da çok keyifli bir şehir. Belki de sevindirici demem gerekiyordu :)
Bu satırları yazarken bir yandan günün ilk paneli sürüyor. İlginç sunumlarla başlayan gün, şimdi bir panel ile devam ediyor. İlk soruyu, genelde olduğu gibi, ben sordum.
Cisco'dan gelen paneliste NDS'i yakın zamanda satın aldınız. Daha önce Tandberg'in satın alınışını görmüştük. Pazar nasıl gidecek sizce? dedim.
Yanıt olarak
NDS'in satın alınmasıyla OTT sektöründe çok daha güçlü olmak istiyoruz dedi. Biraz önce Orange'ın Romanya'daki yeni servisini hatırlayarak televizyonun OTT ile genişleyeceğini tahmin ettiklerinden bahsetti.
Bu yazı, aslında uzunca sürecek bir dizi yazının öncüsü. Bu akşamdan itibaren bir kaç gün boyunca sadece Digital TV CEE'den bahsediyor olacağım. Elbette araya Krakow'un güzellikleri, okuduğum kitaplar da girecektir.
Teknik yazılarımın arasında havuç çorbası, kebapçı tanıtımı, Tutunamayanlar ile ilgili yazıları okumayı sevmeyenlere bir müjdem var. Digital TV CEE ile ilgili izlenimlerimi, sadece teknik, hatta sadece televizyon teknolojisi odaklı bir blog sayfası olan Tivilogy.com'da yayınlanacak. Muhtemelen, Tivilogy.com için daha eli yüzü düzgün, daha ölçülü / dikkatli / özdenetimden geçmiş izlenimler yazacağım. Dileyen oradan da okuyabilir.

Yorumlar