Pazar, Temmuz 28, 2013

Pancar / Tunus caddesi Tübitak karşısı

Mekan etiketi taşıyan son yazının konusu Pancar. İyi yemek, hoş sohbet sloganlı bir mekan Pancar. Mezeleriyle, yaprak ciğeri ve Manisa usulü kabak tatlısıyla rakılı sofralar için keyifli bir yer. Şarap seçeneği de sunulsa bile mezeler daha çok rakıya yönelik. Deniz ürünlü mezeler 12, diğerleri 8 TL. 
Masalar iki kişilik sohbetler için uygun büyüklükte. Mezeler küçük tabaklarda servis edilince fazla yer tutmuyor. Sandalyeler ise böyle mekanlarda pek görülmedik şekilde konforlu. Uzun sohbetler için düşünülmüş belki de. 
Servis özenli ve hızlı. Açılalı bir seneden fazla olmuş. Cumartesi akşamı için normal sayılır belki ama beklediğimizden kalabalıktı. Masa sayısı fazla değil. Bu yüzden gitmeden rezervasyon yaptırmakta fayda var. Yemek istediğiniz mezeye karar verdiyseniz ayırtmanız yerinde olacaktır. Özellikle haftasonları mezeler hızla tükeniyor. 
Peki bu yazı neden son mekan etiketli yazı? İnternette mekan gezip yorumlar yapan bir çok site var. Aslında internette pek çok şeyi yapan pek çok site var. Bunların büyük bölümü, sadece mekan yorumu yazıyor. Ben ise farklı yazıların yanında bu işi yapıyordum. Sayıca az olmasına karşın bloguma gelen trafiğin büyük bölümü bu mekan yazılarından kaynaklı, ki bu pek istediğim bir durum değil. Bu ve daha bir çok başka nedenle artık mekan etiketli yeni yazı yazmayacağım. 
Mekan yorumu arayanlara, benim de başvuru kaynağım OBURCAN'ı öneririm. Ankara'da OBURCAN gibi birisinin olması Ankaralılar için büyük nimet. 

2 yorum:

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.