Pazartesi, Eylül 09, 2013

Levira'nın düzenlediği Sayısal Yayıncılık Konferansı sunumları


 Avrupa'nın yaklaşımını bu yüzden çok seviyorum. Dönüp dönüp neden bizde olmuyor? deriz ya hep. İşte nedenlerden birisi: paylaşmayı sevmiyoruz. Bu yıl içerisinde yayıncılık dünyasıyla ilgili dört uluslararası konferansa katıldım. Bunların üç tanesi yurt dışında (Londra, Krakow ve Talin) birisi ise İstanbul'da yapıldı. Krakow'daki dışında üç etkinlikte video kaydı yapıldı. Tahmin edebileceğiniz gibi İstanbul dışında tüm video kayıtları, etkinliğin ardından yayınlandı. İstanbul'daki etkinlik ise sunumları yayınlamakla yetindi. Oysa çoğu sunumun yansısı, anlatılanların başlıklarından ibaret. 
Lafı uzatmayayım. Fresh Connections (Yeni / Taze Bağlantılar) adlı sayısal yayıncılık fuarını düzenleyen Levira, etkinliğin sunumlarını video kaydı ile birlikte yayınladı. Levira'nın internet sitesi üzerinden http://levira.tv/conference/program/ bağlantısını ziyaret ederek sunumlara ulaşabilirsiniz. 
Siz söylemeden ben itiraf edeyim: Anten means transmitter elbetteki hatalı. Anten means antenna demeliydim. Sunum heyecanına verin lütfen. Bir de sunumun ortasında ortaya çıkan kablo arızası konsantrasyonumu bozdu epeyce :) Neyse, kağıt oyunlarında söylenen bir söz vardır: İlk elin günahı olmaz diye. Benimkini o hesap yorumlayın lütfen: İlk yurt dışı sunumunun günahı olmaz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.