Salı, Aralık 10, 2013

eOdev.com

Bana gönderilen bir e-posta iletisi ile haberdar oldum eOdev.com sitesinin varlığından. Ben, ödev yapma yaşımı geçtiğim çocuklarım ise henüz o yaşlara gelmediği için ilgi alanımın dışında olan bir konu ödev. Siteye göz gezdirince, blog sayfamda bu konuda bir yazı yazmanın iyi olacağını düşündüm. 
Amacım eOdev.com sitesinin reklamını yapmak değil. Sayfamda bugüne kadar reklam için hiç bir yazı yazmadım. Bundan sonra da yazacağımı zannetmiyorum. Amacım, diğer blog yazılarımda olduğu gibi, gördüğüm / okuduğum / tattığım ve beğendiğim bir "şeyi" tanıtmak. Bu "şey" kimi kez bir kebapçı oluyor, kimi kez kitap, kimisinde ise eOdev.com
Bu uzun ve bir o kadar gerekli girişin ardından gelelim eOdev.com sitesine. Öncelikle hoş bir rastlantıdan bahsedeyim. eOdev.com, Krakow merkezli Brainly.co şirketinin Türkçe içerik için oluşturduğu bir ödev / soru paylaşım / çözüm platformu. Krakow'u (yandaki fotografı Krakow'da çekmiştim) 2013 içerisinde ziyaret etmiştim. Site, ücretsiz üyelik ile hizmet veriyor. Üyelere başlangıçta belli bir kredi tanınıyor. Üye, soru yanıtladıkça kredisi artıyor ve soru sorma olanağı elde ediyor. Sitenin finansman modeli ise reklamlar. Reklamları taşıyacak içeriği, üyeler üretiyor. Platform, üyelere bu hizmeti sunacak altyapıyı oluşturup ayakta tutuyor. Bu anlamda bakıldığında yabancı dil öğrenmek için kurulan Busuu.com'a benzeyen bir modelleri var. Gerçi Busuu.com'da ücretli üyelik sistemi de bir seçenek. 
İnterneti çoğunlukla sohbet, gazetelerin manşetlerine ve galerilerine bakmak için kullanan çoğunluğumuz için farklı bir seçenek sunuyor eOdev.com. Bu anlamda yararlı olduğunu düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.