Perşembe, Temmuz 16, 2015

Küçükkuyu'nun keyiflerinden Telve


Telve de zamana yenilen mekanlardan birisi olmuş. Geçen yıl Küçükkuyu sahilinin farklı sesi olmuştu. Bu yıl yerini Deniz Kızı Kafe'ye bırakmış. Deniz Kızı da keyifli bir kafe. Ancak, Telve'nin havası farklıydı. Deniz Kızı'nın sürprizi ise Tarçın'dan hatrımızda kalan hamur işlerini (simit - poğaça benzeri) bulabiliyor olmamız. Tarçın'ın lezzetli ürünlerinin sırrına sahip Aslı, bu kez Deniz Kızı Kafe için pişiriyor...(Son güncelleme 8 Temmuz 2016)

Uzun bir aradan sonra 'mekan' etiketli yeni bir yazıyla karşınızdayım. Teknik etiketli yazılardan sıkılan okuyucularımı da düşünmem gerek.
Bilmeyenler için Küçükkuyu'nun Çanakkale'ye bağlı, Altınoluk'un komşusu bir belediye olduğunu belirtip gelelim Telve'ye. Mekana ulaşmak için öyle cadde sokak ismi beklemeyin. Sahil Güvenlik'in karşısında hemen. Deniz Kızı Motel'in önünde. Sahildeki cami ile de komşu.
Keyifli müzikler, özenli servis ve üzmeyen fiyatlarla Ege'nin ferahlığını hissettiriyor.
Kakuleli kahve ile naneli limonata favorilerim. Taze zencefilli ve naneli limonatanın tadını da merak ediyorum. 
Küçükkuyu sahilinin yeni mekanlarından Telve, bu sezon hizmet vermeye başlamış. Umarım kalıcı mekanlardan birisi olur.  Fotografın üzerine tıkladığınızda daha büyük halini görebilirsiniz. Bu sayede fiyatları da okuyabilirsiniz. Fiyatlardan emin olmak için yazının tarihine bakmanızı önemle hatırlatayım. 

Fotograf büyüyünce de okuyamayanları düşünerek kimi ürünlerin fiyatlarını yazayım. Serpme kahvaltı 17, Peynirli Omlet 6.5, ısrarla tavsiye edilen Gülseren'in Menemeni 7, gene ısrarla tavsiye edilen mıhlama, bir başka ismiyle kuymak 9.5 TL
Blogum bir mekan tanıtım blogu olmayınca, mekanların bilgilerini kontrol edip durumlarını güncellemiyorum. Mesela bir kaç yıl önce çok sevdiğimiz ve severek simitini tükettiğimiz Tarçın kafenin yerinde bakkal var bugün. Ancak Tarçın yazısı olduğu yerde duruyor. Bu yüzden bir kez daha hatırlatayım, yazıların tarihlerini kontrol etmelisiniz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.