Cuma, Haziran 17, 2016

Bayram Usta Yaprak Kebap, Yıldız / ANKARA

Ünü kulaktan kulağa yayılan mekanlardan birisi Bayram Usta. Çankaya'dan Oran yönüne giderken solunuzda Korman sitesini gördüğünüzde sol tarafa yanaşın. İlk kavşaktan sola döneceksiniz, Ukrayna caddesi, bu döndüğünüz yokuş aşağı doğru giden caddenin adı. İşte Ukrayna caddesinde sol kolunuzda kalacak Bayram Usta / Yaprak Kebap adlı mekan. 

Oran yönünden Yıldız'a doğru inerken ise Yıldız dolmuşlarının son durağını referans noktası olarak alabilirsiniz. Yıldız dolmuşlarının son durağının olduğu kavşaktan sağa dönmeniz gerekiyor. Bir başka referans noktası ise elbette Hollanda Elçiliği. Elçilik ile yolun ters taraflarında kalıyor, buna dikkat etmek gerekli. 

Bayram Usta, aslında Konya yolu üzerinde açılmış ilk olarak. Lezzetli kebaplarına ilişkin ilk yorumlar o günlerden. Yıldız'daki mekana gittiğimde servis oldukça hızlıydı. 
Humus, yoğurtlu semiz, salata ve ezme ikram olarak sunuluyor
Meşhur yaprak kebabı
Adından anlaşılacağı üzere yaprak kebabı ile ünlü. Antrikottan yapılıyormuş. Şişe dizilerek odun ateşinde pişiriliyor. Üzerine kırmızı biber de eklendiği için hafif bir acılığı var. Yağsız olmasına karşın kurutmadan pişirilmiş ve lezzetli. Kebap sipariş ettiğinizde masaya getirilenlerin tümü ikram. Hesap geldiğinde kebap ve içecek dışında bir kalem yok. Küver, servis gibi ekleme yapmıyorlar. Yaprak kebap dışında da kebaplar mevcut. Sac kavurma da var menüde mesela. Alkollü içeceklerin olmadığı mekanda, 2016 haziran itibariyle yaprak kebabın porsiyon fiyatı 22 TL. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.