Pazartesi, Haziran 20, 2016

Kuğulu Park civarının yeni kahve dükkanı: Padam

Denk geldikçe keyifli vakit geçirdiğim mekanları siz kıymetli okuyucularımla paylaşıyorum. Bugüne değin iki kez kahve içtiğim Padam, Kuğulu Park yakınlarında özenli hazırlanmış kahveler ve yiyecekler sunan bir mekan. 

Yerini tarif etmek gerekirse, Kuğulu Park'ın yanından Atatürk Bulvarı'na çıkan sokak desem sanırım yeterince açık olacak. Atatürk Bulvarı üzerindeki Dost Kitabevi'nin komşusu aynı zamanda. Başka bir tarif ise Kıtır'ı biraz geçince...

Soğuk demleme kahvesini ve espresso bazlı kahvelerini özellikle öneririm. Soğuk demleme düzeneğini görmek için bile olsa, yolunuz oradan geçiyorken uğramalısınız. Buzlu suyun damlalar halinde dökülmesi ile hiçbir sıcak işleme tabi tutulmayan kahvenin filtreden geçmesi ile elde edilen kahve, bir gün kadar bekletildikten (dinlendirildikten) sonra sunuluyor. 
soğuk kahve demleme düzeneği sol tarafta görülebilir

Espresso makinesi, özel ayarlamalara izin veren bir modelmiş. Mekanın baristasının anlattığına göre espresso hazırlanırken geçen sürenin başında ve sonunda makinenin basıncını düşük tutup, orta bölümde yüksek tutarak lezzetini arttırmak olanaklıymış. Farkı anlayabilecek bir damağım olmasa bile çabayı takdir ettim. 

Üst katta daha sakin bir oturma alanı var. Giriş ve mekanın önü ise ayaküstü sohbetlere ev sahipliği yapabilir. Kısacası Ankara'nın özenli mekanlarından birisi olacak Padam. Bu arada, Padam açılalı henüz bir ay bile olmadığını da ekleyeyim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.