Cafe de Pizza, Kırkpınar Mahallesi - Sapanca

"Mekân" etiketli yazı yazmayalı epey zaman olmuş. Hem burayı yazmalıyım dediğim yer çıkmıyor karşıma, hem de sadece mekân yazan bloglar var ve bu işi çok iyi yapıyor. Muhtemelen gereksiz girişin ardından buyurun Cafe de Pizza'ya. 
Web sayfalarında, 2010 senesinden bu yana hizmet verdikleri yazılı. Adından da anlaşıldığı üzre, pizza konusunda iddialılar. Mekânda, pizza ile ilgili bir yarışmada alınan gümüş madalya sergileniyor.  "Gerçek İtalyan pizza"sı yapıyorlar ama diğer pizzalarla İtalyan pizzasının farkını sormayın bana, bilmiyorum. İnce sayılabilecek hamur üzerine, özenle seçilmiş malzemelerin konulduğu, kenarında hamur  çerçevesi olmayan bir pizzaydı yediğim. Menü, pizza ve makarna çeşitleriyle zengin. Makarnalarını da kendileri üretiyormuş. Makarnalardan tadına baktıklarımızı çok beğendik. Menünün ayrıntılarına bakabilirsiniz. Tatlı olarak, gene kendilerinin yaptığı, profiterol ve cheesecake yedik. Profiterol kolayca yapılabileceği düşünülen ancak bence, hamurun kıvamını tutturmanın zor olduğu tatlılardan. Gurmeler ne der bilmesem bile benim tercih ettiğim, hamuru gevrek olan profiterol. Cafe de Pizza'da yediğimiz, bu bakımdan tam benim damak tadıma uygundu. 
Dört tarafı bahçe, tek katlı müstakil ve çok şirin bir binada hizmet veriyor Cafe de Pizza. Google Maps'teki yorumlara bakarak gittik. İyi ki de gitmişiz. Sıcak ortamın sebebi hem yanan şömine hem mutfağın gözlerinizin önünde oluşu hem de çalışanlardan yayılan, insanın içini ısıtan enerji. 
Adres ve telefon bilgileri ile web sayfası şöyle:
Soğuksu Mahallesi Bağdat Caddesi No:119 Kırkpınar / SAKARYA
Telefon 1 +90 264 592 6104
Telefon 2 +90 264 582 1020

Yorumlar

  1. Güzel ve samimi yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Kaleminize sağlık. Cafe'de Pizza ailesi. 😊

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.