Saklıbahçe / Ankara

Söğütözü'nde alışveriş merkezi ve diğer binalar henüz yapılmamışken varolan piknik alanını hatırlayanlar için, Saklıbahçe'nin yerini tahmin etmek kolay. Günümüzde Armada adlı alışveriş merkezinin yakınında, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi Binası'nın ise arkasında yer alan bahçe içerisinde. 
Girişini bulmak biraz zahmetli olabilir, tarif etmeye çalışayım. Armada'nın kapalı otopark girişini sağınıza aldığınızda, Armada 2'ye doğru devam etmeniz gerekiyor. Yönünüz Kızılay'a doğru olacak şekilde, sağınızda Armada, solunuzda başka bir AVM/İş Merkezi yolun sonuna kadar ilerliyorsunuz. Yol bittiğinde sola, AŞTİ'ye doğru küçük bir sokak gider. O sokağa gireceksiniz. Artık sağınızda tel örgü, solunuzda ise gene iş merkezi var. Bir süre ilerledikten sonra Fevzi Hoca Balıkçısı ve Hacı Abdullah Lokantası'nın tabelasını göreceksiniz sol tarafınızda. Güvenlik kulübesine lokantaya/Saklıbahçe'ye geldiğinizi söylediğinizde geçmenize izin veriliyor. 
Aracınızı uygun bir yere park ettikten sonra tüm o hengamenin ortasında bir vaha gibi görünen parkın içerisinde dolaşın bir süre. Armada yönüne, park içinden yürüyerek Saklıbahçe'ye ulaşabilirsiniz artık. 
Gözleme, köfte, hamburger, patates kızartması gibi atıştırmalıkların yanı sıra çay/kahve ve meşrubattan oluşan bir menüleri var. Bahçenin bakımlı olması ve ortamın huzuru çok hoşunuza gidecektir. Giriş/çıkışı biraz daha kolay olsa ne güzel olurdu diye düşünmeden edemedik. 
Bahçe içerisinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün zaman zaman dinlenmek için geldiği bir ev ile bekçinin evi de bulunuyor. Ev, biz gittiğimizde kapalıydı. 
Adres ve iletişim bilgileri şöyle:
Beştepe Mahallesi, Yaşam Cd. No:7, 06560 Yenimahalle/Ankara
tel: (0312) 220 00 73

Yorumlar