Perşembe, Mayıs 30, 2019

Bambino Fırın

Doğa gibi doğal ekmekler
Mekân etiketli yazı eklemeyeli epey zaman olmuş. Hem bu eksikliği gidermek hem de Ankara'nın en özenli fırınlarından birisini tanıtmak için oturdum klavyenin başına. Rize Çamlıhemşin kökenli ustaların açtığı ve günümüzde üçüncü kuşak tarafından işletilen Bambino Fırın, Çankaya Yıldız'da Kumru adlı rezidansın hemen yanındaki 713. sokakta yer alıyor. 
Biraz daha ayrıntılı konum tarifi isterseniz onu da vermeye çalışayım. Çankaya Yıldız'daki Adana Sofrası adlı mekânı biliyorsanız, Bambino hemen hemen onun karşısında. 
Bir başka tarif ise şöyle: Turan Güneş Bulvarı'nın alt tarafındaki Garanti Bankası'nın yanından giren sokakta ilerlediğinizde sol tarafınızda göreceksiniz. Zaten aşağıya kopyaladığım Bambino Fırın web sayfasında Google Haritalar üzerinde konumu işaretlenmiş.
Bambino Fırın'da neler var derseniz, öncelikle ve hâliyle ekmekler var. Benim favorilerim ekşi mayalı ve cevizli tam buğday ile ekşi mayalı ve cevizli çavdar. Bu ikisi dışında Fransız baget, Kafkas, Ata gibi epey çeşit var. Kendilerine has tatlılar da oldukça lezzetli. Tuzlu gevrekleri paketli olarak da satıyorlar.
Son sürprizleri ise Çayyolu'ndan İncek'e çıkan yol üzerinde açacakları Mia Bambino adlı dünya mutfağının sunulacağı mekân. Tabelası asılmış, açılışı muhtemelen kısa süre içerisinde gerçekleşecek. Bu sayede Çayyolu, Beytepe, Angora ve İncek sakinleri de Bambino lezzeti ile tanışacak.
Yıldızevler Mahallesi, 713. Sk. 7/A, 06550 Çankaya/Ankara

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.