pre IBC 2019 - 2

Bu sene katılıp katılamayacağım henüz belli olmasa da, IBC 2019'u incelemeye devam ediyorum. İlk yazıda fuardan ziyâde konferans bölümü ile ilgili bilgiler paylaştım. Bu yazıda ise fuarı anlatmaya çalışacağım.
Öncelikle belirteyim ki, fuardan faydalanmak istiyorsanız, fuar öncesi hazırlıklarınızı iyi yapın. İşte önerilerim:
  • Fuar 13 - 17 Eylül arasında ve her gün ziyarete açık olsa bile, "görüşmelerinizi" 14-15-16 Eylül tarihlerinde yapmaya çalışın. İlk ve son günler, şirket çalışanları için zor günlerdir.
  • Görüşmelerinizi kelimesini farklı renk ve fontta yaptım ki dikkat çeksin. 2015 senesinde ilk IBC deneyimimde, hiç bir görüşme ayarlamadan katılmıştım fuar/konferansa. Boynumda PRESS yazan kimliğim ile uğradığım tüm standlarda epeyce bilgi ile donatılsam bile, 2018 yılındaki IBC öncesi hazırlıklarımın sonucu çok daha tatmin ediciydi. İlgilendiğiniz konuda çalışmalar yapan şirketlerle iletişime geçerek IBC için randevular oluşturun. Bu randevularınıza sadık kalmanız önemli. IBC'nin yapıldığı Amsterdam RAI çok büyük bir alan. Toplamda 14-15 ayrı salon oluyor ve salonların yerlerini öğrenmek çok kolay değil. Bu yüzden randevuların arasında vakit bırakmak da önemli.
  • Fuar ve konferans katılımcılarına, Amsterdam içinde toplu ulaşımda kullanabileceğiniz, etkinlik boyunca geçerli kart veriyorlar. Bu yüzden konaklama için kentim merkezini seçmeniz gerekmiyor. 
  • Oteller, hosteller ve evler, IBC günleri boyunca oldukça pahalı. Rezervasyon için olabildiğince erken davranmanızı öneririm. Ayrıca Amsterdam yerine Leiden gibi yakın kentleri de tercih edebilirsiniz. Ancak bu noktada Amsterdam ve Leiden arasındaki tren masrafını da hesaba katmalısınız.
  • Türkiye'den Amsterdam'a uçak ile gitmek isteyenlere Atlas Global'in seferlerine bakmalarını da öneririm. Hem fiyatları hem ikramları tatmin edici.

Yorumlar