Gözden Irakta / Aydın Selcen

GazeteDuvar.com.tr adresli internet gazetesindeki yazılarıyla tanıdığım Aydın Selcen'in, İletişim Yayınları'ndan 2019 yılında çıkan kitabı Gözden Irakta'yı okudum. Kitabın görseline baktığınızda da fark edebileceğiniz üzre IRAK, Aydın Selcen'in hayatında ve kitabın genelinde önemli bir yere sahip. Selcen, 2010 - 2013 yılları arasında Erbil Başkonsolosu olarak görev yapmış. Öncesinde de 2003 - 2006 yılları arasında Bağdat'ta görevliymiş. 
262 sayfalık eser, Aydın Selcen'in görev yaptığı dış temsilciliklerdeki anıları, denemeleri ve kurgusal öykülerinden oluşuyor. Bu arada "kurgusal öykü" ne kadar doğru bir ifade bilemedim :)
Öyküleri okurken Selcen'den bir roman okumanın ne kadar keyifli olacağını düşündüm. Kimbilir, belki bir gün "Aydın Selcen'in ilk romanı raflarda" diye bir haber görürüz. 
20 sene boyunca farklı coğrafyalarda görev yapmış olan Selcen'in, o döneme ilişkin anılarında, bugün hâlen aktif siyasetin içindeki isimlerle, özellikle birisiyle, ilgili anektodları ilgi çekici. 
Büyük bir ilgiyle okuduğum bu kıymetli eseri herkese öneririm. 

Yorumlar

  1. merhaba sitenizi çok beğendim.size bir sorum olacaktı ben sitemde yeni bir sayfa açıyorum ama o sayfaya yayınlarımı nasıl koyacağımı bilmiyorum nasıl yaparım biliyor musunuz?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.