Trabzonspor - Sivasspor Maçı - Ekim 2022

Futbol yazılarının ikincisinde fontu değiştireyim dedim. Bundan böyle futbol yazılarını bu (courier) font ile yayınlayacağım. 

Trabzonspor, geçen seneki oyunundan çok uzakta. Kadrodaki kapsamlı değişiklik nedeniyle olması muhtemel bu farklılığın kısa sürede düzeleceğini beklemiyorum açıkçası. Sivasspor maçının ilk 15 dakikasında, savunmasını orta sahaya kadar çıkartan Trabzon, ayağa toplarla rakibinin üstüne gitti. Bu baskılı ve etkili oyunun ödülünü 10. dakikada bulduğu golle aldı. Bu golün ardından geçen 5 - 8 dakikada, golden önceki tempoda oyunu kontrol eden takım, Sivas'ın istekli oyununa boyun eğdi. Sivas, yakaladığı net pozisyonları gole çevirse ilk yarıyı önde bile kapatabilirdi. 

İkinci yarıya, ilk yarıda varlık gösteremeyen Umut'un yerine Abdullah Ömür'ü alarak başlayan Abdullah Avcı, bu değişikliğin olumlu sonuçlarını gördü. Umut Bozok, geçen seneki performansından uzak bir görüntü sergiliyor. Umarım kısa sürede toparlanır ve kendisinden görmeye alışık olduğumuz gollerini atmaya başlar. Aslında yeni şehir yeni takım, bir uyum süresi normal. Ancak bu süre uzun olursa, korkarım tribünler, biz ekranda izleyenler kadar sabırlı davranamayacak. 

Sonuçta, ikinci yarıda, ilk yarıdaki kadar net pozisyon vermeyen ve az sayıda olsa da gol fırsatları bulan Trabzonspor, "bir olsun bizim olsun" şiarının doğruluğunu kanıtladı. 

Takım, belki geçen seneden uzak ancak puan durumuna bakarsak, kaybedilen pek bir şey olmadığı görülecek. An itibariyle lider ile aynı puandayız... 

Yolumuz açık olsun, haftaya bay geçeceğiz. Avrupa maçlarına hazırlanmak için iyi bir fırsat...

Yorumlar