Cumartesi, Nisan 29, 2023

Ali - Bölüm 4

Zerrin Ali’yi gönderdikten sonra koltuğuna oturduğunda, 
çöktüğünde demek daha doğru olur belki, senelerdir yaşadıklarının ağırlığını bedeninde hissediyordu. Olduğu ile göründüğü arasındaki fark açıldıkça, çok sevse bile, çalışmaya devam etmek zorlaşıyordu. Ah bu Ali, verilen işleri yapmanın dışında hiçbir şeyi sorgulamayan insan, sen kalk böyle bir dilekçe ver. Sevinç’i aramaktan vazgeçti. Pazartesi gününe kadar bekleyip, Ali’nin, geri döndüğündeki havasına göre Sevinç’le konuşurum dedi. Ozan’a yazayım en güzeli. Baktırsın bir arkasında bir şey var mı diye. Ozan’a yazmak için bahane arıyordu ve bunu kendisine itiraf edemiyordu. Keşke Ozan giderken ben de 

O’nunla gidebilecek kadar cesur olsaydım diye hayıflanmayı kesmem gerek artık. Metin Hoca’yı ben mi arasam acaba? Neyse, hele şu Ali’nin olayını bir 

halledeyim, kendime sonra bakarım. 

Telefonunu eline alıp rehberden Kemal’in numarasını buldu. Uzun süredir görüşmemişti Kemal ile. 

"Zerrin arkadaş, sen mesai saatlerinde aramazdır hayırdır?"

"Hayır mı şer mi bilemedim Kemal Başkan. Senden başka kimi arasam bilemediğim gibi."

"Bak şimdi endişelendim. Bir şey mi oldu? Başkanlıkla falan ters bir durum yoktur umarım."

"Yok, öyle bir şey değil. Çıkışta bir işin var mı?"

"Sendikaya gidecektim ama anladığım kadarıyla konuşmamız gerekiyor. Şöyle yapalım istersen. Attendo Vino diye bir mekân var. Beysukent ve İncek’te iki şubesi var. Ben Beysukent’teki yeri daha çok seviyorum. Hem buraya hem senin eve yakın. Sana konum gönderirim. Sahibi Celâl tanıdık, gözden uzak bir yer ayarlar bize. Rahat rahat konuşuruz."

"Çok iyi olur Kemal Başkan."

İyi ki var bu Kemal diye düşündü Zerrin telefonu kapatınca. Olduğu ile göründüğü arasındaki makas açıldığında Kemal Başkan dayanma gücü veriyordu konuşmalarıyla. Zerrin sendikaya üye değildi belki ama Oda’daki çevresi sayesinde Kemal ile tanışmışlardı. Bu Attendo Vino da nasıl bir yer acaba diye Google’a sordu. Daha önce adını hiç duymamış olmasına şaştı: Beysukent’te bir şarap evi. 

Kemal, Zerrin’le konuştuktan sonra Attendo Vino’yu yıp Celâl’den, sakince konuşabilecekleri bir masa ayarlamasını rica etmişti. Zerrin Abla acaba ne anlatacak diye merak ederek akşamı zor etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.