Salı, Nisan 04, 2023

bir haftasonu süren emeklilik ve merhaba FabriKHAS

25 sene süren çalışma hayatının emeklilik keyfinin daha uzun olmasını dilerdim. Keşke ülkemiz emeklileri de Avrupa'dakiler gibi gelirlere sahip olsalardı. Ancak, neredeyse günlük artan fiyatlarla geçinebilmek için çalışmak şart. Neyse ki sevdiğim ve bildiğim konuda çalışabileceğim yeni işimi bulmuştum emekliye ayrılma kararından önce.

Bu uzun, ama bu kez gerekli girişin ardından gelelim güzel haberlere. 1998 yılında girdiğim ve çok sevdiğim yayıncılık dünyasında hayal ettiğim bir işe sahip oldum sonunda. Onca yıl hobi olarak sürdürdüğüm, yeni yayın teknolojilerinin takibi, artık iş tanımım arasında. Hatta sistemin kuruluşu bitip, işletme oturunca, birinci işim olacak belki de.

İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi bünyesinde kurulmakta olan FabriKHAS adlı medya merkezinde teknik görevli olarak çalışmaya başladım. İşim, çalışma arkadaşlarımızla birlikte, kurulacak medya merkezinde doğru cihazların satın alınıp işletilmesi ve bu sistemlerin her an güncel tutulması, gelişmelere uygun yeni yatırımların planlanması ve işletmenin sorunsuz sürmesi olarak özetlenebilecek bir iş tanımım var. 

FabriKHAS'ı ilerleyen yazılarda tanıtmaya çalışacağım. Kısaca anlatmam gerekirse, uçtan uca UltraHD formatında tasarlanmış bir merkez. 4 kameralı bir prodüksiyon stüdyosu, XR, motion capture, post production ve colour correction üniteleri, dublaj stüdyosu, outdoor çekim ekipmanları ile her şeyi sunabilen bir merkez diyebilirim. 

İstanbul'un kalbinde, Cibali'de yer alacak. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.