Fırtına, Televizyon Dizisi

Kanal D televizyonunda yayınlanmakta olan Fırtına isimli dizi, bu yaz boyunca takip ettiğim tek diziydi. Gerek oyuncu kalitesi, gerek senaryosunun sağlamlığı diziyi diğerlerinden ayırıyor. Karadeniz'in inanılmaz güzellikteki doğasının dizinin başarısındaki payını unutmamakta yarar var. Oyunculardan Burçin Terzioğlu ve Murat Yıldırım başrolleri paylaşıyor olsa bile diziyi sürükleyen kararkterler de en az başrol oyuncuları kadar önemli: Erkan Can, Zerrin Sümer, Salih Kalyon, Goncagül Sunar, H.Avni Danyal, Münir Canar. Hangi birini yazsam bilemiyorum. Hepsi birbirinden başarılı. Gene de Erkan Can ile ilgili bir iki cümle yazmazsam haksızlık yaparım. Kimi oyuncular vardır. Bir karakteri canlandırır ve oynadığı diğer rollerde de aynı karakteri oynamayı sürdürür. Hep aynı bakış, aynı duruş. Bu tip oyunculara oyuncu demek ne kadar doğru o bile tartışılır bence. Bir de Erkan Can gibi oyuncular vardır. Gemide filminde ağzından küfür eksik olmayan kaptan, O Şimdi Mahkum filminde mafya babasının sağ kolu, Mahallenin Muhtarları'nda mahallelilin sevgilisi ve şimdi Fırtına'da köyün hocası. Hepsinde farklı kişilikler ve hepsinde değişmeyen başarı. İşte gerçek oyuncu.
Fırtına deresine hidroelektrik santral kurma heveslilerine öneririm. Nereyi yok etmeye niyetlendiklerini görmek için izlesinler diziyi. Ülkemizdeki enerji politikası ile ilgili yazacak o kadar çok şey var ki. Ancak, ne sizleri ne de kendimi üzmek istiyorum.
Dikkat ettiyseniz sayfamda can sıkacak konulardan bahsetmemeye gayret ediyorum. Nedeni oldukça basit. Hayat zaten yeterince bunaltıcı ve can sıkıcı. En azından benim sayfalarımı okurken bunalmayın. Güzellikler sizlerle olsun...

Yorumlar