Villa Carla

Villa Carla ile ilgili yazımı 2006 yılında eklemiştim. 2008 yılında tesisin otel olarak hizmet vermeyeceğini duyurmak beni üzüyor. Doğal güzelliklerin kalıcılığı açısından girdiyi silmiyorum...
SadeceÖzgür
Villa Carla için yazacak çok şey var. Nereden başlasam bilemedim. Sanırım oraya gitmeden önce, e-posta ile bilgi sormamızdan başlamak gerekir. Bir çok kurum / kuruluş, biraz moda olduğu için, biraz sağdan soldan abi web diye bir şey var, sana da yapalım dediği için internette sayfa yapıp sonra unutuyor. Bu tip yerlere gönderdiğiniz e-postalar, sanal alemin derinliklerinde kayboluyor. Oysa Villa Carla'ya gönderdiğim sorular çok kısa bir süre sonunda yanıtlandı. İlk izlenim olumluydu. Rezervasyonumuzu yaptırıp ilk gece ücretini peşin ödedikten sonra tatil gününü beklemeye başladık.
Ankara'dan 11-12 saat kadar süren 750 km civarındaki yol epey uzun ve yorucu. Özellikle Marmaris - Datça arası 75 km olmasına karşın uzun sürüyor. Eğer tek sürücü iseniz Denizli iyi bir mola yeri olabilir. Denizli'de yemek yemek için çok güzel bir yer önereceğim ileriki yazılarda. Datça'ya geldiğimizde, beş yıl önceki ziyaretimizden aklımızda kalanlarla ve iyi yerleştirilmiş levhalarla kolaylıkla bulduk otelimizi.
Güler yüzlü personel, konforlu (ancak buzdolabı olmaması bir eksiklik bence) odaları, temiz ve eşsiz deniz manzaralı yüzme havuzu ilk etkileyenler oldu. Eşsiz manzaranın fotografları bir sonraki yazıda :)

Yorumlar