Kahve Evi, mekanYorum

Kahve, Türk kültüründe önemli bir yere sahip. Dünya mutfaklarında Türk Kahvesi olarak bilinen bir pişirme yöntemi var olsa bile ülkemizde kahve yetişmiyor. Türk kahvesi olarak içtiğimiz genellikle Brezilya'dan ithal arabica cinsi çekirdeğin çok ince çekilmesi ile elde ediliyor. Hepimizin bildiği üzre toz haline gelmiş kahve, cezvede kaynamaya yüz tutana kadar pişiriliyor.
Yazımın amacı kahvenin nasıl yapıldığı konusunda ahkam kesmek değil. Dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet gösteren zincir kahvecilerin ülkemize de gelmeleri ile artan kahve talebi beraberinde yıllardır bu işe gönül vermiş yerli firmalarımıza yeni olanaklar sunuyor. Kocatepe Kurukahvecisi Meşrutiyet caddesinin başındaki dükkanında 1949'dan bu yana (o yıldan beri aynı yerinde mi bilemiyorum) hizmet veriyor. Kahve dışında kuruyemiş ve içki satışının da yapıldığı dükkanın biraz ilerisinde Nurettin Bey Kahve Evi, kahveyi keyife dönüştüren bir mekan. Dünyanın dört bir yanından farklı lezzetleri bir araya toplayan Kahve Evi, zengin menüsüyle kahve dışında yiyecek ve içecekler de sunuyor. Meşrutiyet caddesinde yıllardır hizmet veren Kahve Evi, AnkaMall alışveriş merkezinin alt katına açtığı yeni mekanı ile tüketicilerin ilgisini ve beğenisini kazandı.
Liban, Kahve Evi'nde ve sadece Kahve Evi'nde içebileceğiniz bir kahve. Türk kahvesi inceliğinde çekilmiş çekirdek ile hel isimli bir otun mükemmel karışımından oluşan farklı bir lezzet. Türk kahvesi gibi pişirilip küçük fincanlarda servis yapılıyor. Yabancı zincirlerle zenginleşen seçenekleriniz arasına Kahve Evi'ni eklemeyi unutmayın.
Nurettin Bey Kahve Evi
Meşrutiyet Caddesi No:22/A
ANKARA
tel (0312) 419 74 93

Yorumlar