Pazar, Ocak 11, 2009

Barselona - Barselona


Woody Allen'in son filmini izledik bugün. Geçtiğimiz yıllarda maç sayısı adlı filmini izlemiş ve sevmiştik. Maç sayısı, Londra'da geçiyordu. Kentin güzellikleri filme eşlik ediyordu. Barselona Barselona ise adı üzerinde olduğu gibi İspanya'nın (Katalonya demek gerek belki de) önemli kentlerinden Barselona'da geçen bir yaz macerası.
Birbirinden karakter ve tip olarak farklı iki Amerika'lı genç kız yazın 2 ayını geçirmek için Barselona'ya geliyor. Kızlardan esmer olanı nişanlı, ne yapmak istediğinden emin, Katalan yaşam biçimi üzerine yapmakta olduğu yüksek lisansına katkısı olsun düşüncesiyle geliyor Barselona'ya. Sarışın olan isehayatın rüzgarına kendini bırakmış yaprak gibi savruluyor. Aşkı arıyor belki de. Eşinden olaylı bir şekilde ayrılmış bohem ressam ile tanışan kızlarımızın hayatları (en azından bir süreliğine) değişiyor. Nişanlı olanı hayatının geri kalanını kökten değiştirecek tercihi yapmaya çalışıyor. Ressamın eski eşinin de hikayeye katılmasıyla ilişkiler karışıyor. 
Elbette birçok Allen filminde olduğu üzere, farklı ilişkiler farklı öyküler izliyoruz. Barcelona'nın güzellikleri, İspanyol müziği, Scarlett Johansson, Javier Bardem, Rebecca Hall ve Penélope Cruz'un başarılı oyunculukları keyif verici bir filmi oluşturmak için fazlasıyla yetiyor. Evlenme döneminde olup da kararsız kalanlar için iyi bir seçim olabilir bu film :) Düzenli hayat ile bohem yaşam arasında seçim, herkes için kolay olmayabilir :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.