pre IBC 2019 - 1

Pamukkale müzesinden
Dizi yazı olacağını düşünerek başlıyorum yazmaya. Yayıncılık sektöründe, özellikle yayın teknolojileri alanında çalışanlar için Avrupa'nın en büyük buluşmasına iki ay kadar zaman kaldı. Amsterdam otelleri, booking.com'a bakılırsa, %70'in üzerinde doluluk oranına ulaşmış bugünden. Geçen sene konakladığım otelde hiç yer kalmamış meselâ. Bu yıl IBC'de neler konuşulacak, konferansta öne çıkan konular, sektörün gittiği yön... Elimden geldiğince, bildiklerimi - öngörülerimi paylaşacağım. Bu uzun ve muhtemelen gereksiz paragrafın ardından 2019 IBC'yi incelemeye başlayalım:
  • En önemli değişiklik IBC fuar ve konferans tarihlerinin aynı hale gelmesi. Geçtiğimiz senelerde konferans, fuarın açılışının bir gün öncesinde başlayıp, fuarın kapanışından bir gün önce bitiyordu. 2019'da hem konferans hem de fuar 13 Eylül Cuma günü başlayıp 17 Eylül Salı günü bitecek.
  • Konferansa katılmak isteyenlerin ciddi sayılabilecek bir ücreti ödemesi gerekiyor. 16 Ağustos'a kadar alınması durumunda, 5 günlük giriş ücreti 1895 €. Tarih ilerledikçe fiyat yükseliyor. Konferans katılım ücreti ile ilgili tüm ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz.  
  • Konferansın bu yıl konuşmacıları arasında çok ünlü şirketlerin üst düzey yöneticileri de bulunuyor. Konferans sunumlarının bir bölümü herkesin katılımına açık oluyor. Fuar ziyaretçilerinin de takip edebildiği bu sunumları kaçırmayın derim.
  • IBC'de teknik makale sunumları da yapılıyor. Önceki senelerde sunulan teknik makalelerin tam metinlerini buradan indirebilirsiniz. 

Yorumlar