Çarşamba, Aralık 07, 2022

Dünya Kupası 2022 - 5


Çeyrek final eşleşmeleri tamamlanmadan önce 4 Aralık tarihli yazım, futboldan anlamadığımın kanıtı olarak arşivlerde yerini aldı. Aslında, biraz üşengeçlikten biraz da kendimi güvenceye alma niyetiyle ne çeyrek finallere kimler çıkar tahmini yapmamıştım. Doğrudan yarı final ve finale dair beklentilerimi paylaşmıştım. Ancak Fas, benim yarı finalde Fransa'nın rakibi diye yazdığım İspanya'yı saf dışı bıraktı.

İspanya - Fas maçı öncesi pas mı Fas mı diye yorumlar varmış. Kazananı penaltı atışları belirlese de pas, gol atmak için yeterli olmadı. Şimdi herkes İspanya'nın gruptaki son maçında aldığı sonucu tartışıyor. Dün en çok sevinen ikinci ülkenin Almanya olduğuna eminim.

Portekiz'de Ronaldo'nun yedek olacağı bilgisini ilk duyduğumda fark olur şimdi dedim. Bu kez tahmininde yanılmadım. Özellikle genç oyuncuların kendisini gösterme şansı olarak gördüğünü inandığım İsviçre maçında yıldızlaşması, zamanı gediğinde kenara çekilmenin gerekliliğini gösteriyordu. Bu arada Portekiz teknik direktörünü ayrıca tebrik ediyorum cesaretinden ötürü. Elbette Ronaldo'nun kafasını sıyırdığı tartışmalı pozisyonda golü kendisine ait olduğunu ileri sürmesi sonrası aldığı tepkiler, bu maçta yedek kalmasını açıklayabilir belki. Ancak sebep ne olursa olsun, Portekiz'in Ronaldo olmadan daha takım oyunu oynadığı görüşme siz de katılırsınız diye düşünüyorum.

Çeyrek finallerde başka sürprizler olur mu?  Bu aşamadan sonra ben olmayacağını ön görüyorum. Turnuvanın başından bu yana medya tarafından istenilen Portekiz Arjantin, bir başka değişle Ronaldo - Messi, finali olur mu göreceğiz. Ben oyumu Brezilya Fransa, Neymar - Mpappe, finalinden yana kullanıyorum...

Kupayı kaldıracak takımın da Fransa olacağını düşünmeye devam ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.