Pazar, Aralık 11, 2022

Dünya Kupası 2022 - 7

İnsanın içinde o istek olmayınca, ne kadar çaba harcasa da olmuyor. Futbol ile ilgili yazmaya karar verdiğimde de biliyordum aslında ama her hafta olan maçlar, çevremdeki insanların 90 dakikayı yüzlerce dakika boyunca konuşması... Cazip geldi bana da.  Dünya Kupası - 6 başlıklı yazımda finali Fransa ile Fas oynar diye yazmışım. Hatta bir önceki paragrafta yarı finalde Fransa Fas karşılaşır dedikten sonra...

İLGİ olmayınca bİLGİ de olmuyor. Zaten bİLGİ 5 harfli ve bu 5 harfin dördü İLGİ'den oluşuyor. 

İtiraf ediyorum ki ilgim yok futbola. 

Madem başladım dünya kupası yazmaya, yarı final maçlarına dair tahminlerimi de paylaşayım. 

İstesem de istemesem de işim gereği yakından takip ediyorum turnuvayı. Yarı finale kalan 4 takımın tümünü birden fazla kez izledim. Bu gözlemlerime dayanarak her iki maçın da kıran kırana geçeceğini belirterek başlayayım. Ancak her iki maçın da ilk yarılarında sonuçlanacağını düşünüyorum. Birbiriyle çelişen iki yorum olduğunu düşünmeyin, maçlar ilk yarıda sonuçlanacak derken, kazanacak takımlar maçların ilk yarılarını da önde kapatacak demek istiyorum. 

Gelelim kim kazanır tahminlerime. Fas Fransa maçında favorim, kupayı da kazanacağını düşündüğüm Fransa. Fas, tarihi bir başarı yakaladı, ancak büyü buraya kadarmış diyeceğiz maçın ardından. Sadece pas oyunu ya da bir yıldızın öne çıktığı takımlar karşısında kapanıp, aradan bir gol bulup tur geçebilirsiniz ama Fransa bu sene başka bir futbol oynuyor. 

Arjantin - Hırvatistan maçında ise kazanan elbette Latin Amerika olacaktır. Hırvatlar bir kez daha finalde Fransa'nın rakibi olmak isteyecek elbette. Ancak Arjantin, özellikle Messi, buna izin vermeyecek bence. 

Bir kez daha belirteyim ki bunlar futbol izlemeyi sevmeyi beceremeyen, işi dolayısıyla futbola maruz kalmış birisinin tahminlerinden ibaret... Bu tahminlere bakıp bahis oynamayın derim. 

Bol kitaplı, az ekranlı günler dilerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.