Aliye - Halit Ergenç

Televizyon dizilerinin sadık izleyicisi sayılmam. Başından sonuna takip ettiğim dizi fazla değildir. Asmalı Konak'ın renklerinin canlılığı, Özcan Deniz'in sınıf değiştirmesini, dizi oyuncularının ve yönetmeninin farklılığı sadık bir izleyici yapmıştı beni. Aliye dizisinde ise Sanem Çelik ve Nejat İşler ikilisi için izlemeye başladım.
Sanem Çelik'i Filler ve Çimen isimli filmde farkettim ilk olarak. Kara Melek isimli bir dizide de uzun süre oynamış. Ancak o diziyi hiç izlememiştim. Filler ve Çimen'de çok iyi oynamıştı. Daha sonra Aliye dizisinin ilk sezonunda keyifle seyrettim. Nejat İşler'i Eylül Fırtınası, Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmlerindeki başarılı oyunculuğunu takdir ettim. Dizideki rolünün de hakkını veriyor, diye düşünüyorum.
Halit Ergenç'i (dizideki Sinan - Aliye'nin eski kocası) ise Aliye dizisi ile tanıdım. Başlarda, biraz da dizide canlandırdığı karakter nedeniyle ısınamadım. Ancak zaman geçip oyunculuğunu konuşturmaya başlayınca hayranı oldum Ergenç'in. Yıkılmış, hayatı kararmış bir insan nasıl canlandırılır merak ediyorsanız Ergenç'i izleyin. Acımasız koca nasıl hayat bulur, Ergenç'i izleyin. Farklı karakterleri aynı başarıyla canlandırmaksa eğer iyi oyunculuk, Halit Ergenç çok iyi oyuncu. Umarım ileride farklı projelerde, sinema filmlerinde izleme şansımız olur kendisini.
Diziye dönersek eğer yerli dizilerin bir çoğunda karşılaşılan 'sündürme' sorunu burada da ortaya çıkıyor ne yazık ki. Konu iyi, yan hikayeler var. Ancak izleyicinin de bir sabrı var. Trafik kazası sonrası ameliyat olana kadar 6-7 hafta geçerse izleyici (ne kadar tutkulu da olsa) sıkılır. Biraz daha özen lütfen.

Yorumlar