ŞÖMİNE pide kebap

Mahallelerde, özellikle ara sokaklarda, gizli cennetler yer alır. Konu pide/kebapçı olunca tercihimi olabildiğince bu cennetlerden yana kullanırım. Hem lezzetli pide yersiniz hem de izzet ikram bol ve fiyatlar ucuz olur. Eskiden oturduğumuz Tuzluçayır'da birbirine yakın 3 pideci vardı. Aralarındaki rekabet en çok bizlere yarardı. Ücretsiz salata (mevsimine göre çoban ya da yeşil) hepsinin ortak ikramıydı. Farklılık yaratıp müşteriyi kendine çekmeye çalışan birisi salatanın yanında cacık ikram etmeye başlayınca diğerleri de onu izlemeye mecbur kalmıştı. Eski günler...

Sizlere bu gün bahsedeceğim yer Dikmen İlker'de. Oran şehrine, dolayısıyla iş yerime yakın. Zaten genellikle haftaiçi öğlen yemeği için gidiyorum. Önce adını adresini vereyim. Şömine Kebap İlker 1. Cadde No:116/H tel: 482 40 40 / 481 41 42. Gelelim yiyecek ve ikramlara; öncelikle favori pidemi önermeyle başlayayım işe: Kuşbaşı-kaşarlı karışık. Gerçekten lezzetli yapıyorlar. Geçen gittiğimizde lahmacununu da çok beğendik.

Şömine Kebap'a oturup siparişinizi vermenizden sonra, kalkana kadar gelen giden bitmiyor. Öncelikle sıcak lavaşın yanında rendelenmiş kaşar peyniri ve tereyağı geliyor. Siz onu yerken salatanız masa konulmuş bile. Salata ve lavaş-kaşar bitmeye yakın közlenmiş biber-domates masaya teşrif ediyor. Bu arada siparişiniz de büyük bir özen ile hazırlanmış oluyor. Porsiyonların tadımlık değil doyumluk olduğunu önemle hatırlatırım. :) Hesabı istemeye hazırlanırken, eğer hafta içi bir gün ise, ev yapımı baklava ya da benzeri bir tatlı yanında çayınız ile birlikte sunuluyor.

Gelelim işin en güzel yanına. Tüm bu izzet ikram ve lezzetli yemek için kişi başına ödeyeceğiniz tutar 6-7 milyonu geçmiyor. Yani Ankara'nın lüks pidecilerinde bir porsiyon kıymalı pideye ödeyeceğinizden az...Adres ve telefon bilgilerini tekrarlamakta yarar var:

ŞÖMİNE PİDE VE KEBAP SALONU

İlker Caddesi No:116/H Dikmen ? ANKARA

Tel: (312) 482 40 40 -- 481 41 42


Yorumlar

  1. hocam ben de birkaç kez şömine kebaba arkadaşlarım aracıcılığı ile gittim artık genelde orayı tercih ediyorum.hem hijyenik hem güler yüz hem ekonomi. tüm arkadaşlara tavsiye edrim.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.