Urfa İsot Lahmacun

Kızılay civarında açık havada oturup, lezzetli lahmacun ve kebap yiyebileceğiniz küçük bir pide ve kebap salonu Urfa İsot. Marka olup pahalılaşmamış, salatayı ve ezmeyi ikram olarak sunan küçük pide ve kebap salonlarını oldum olası severim. Bu salonların işletmecileri kapitalist düzenin kar hırsından nasibini alamamış gibi gelir. Ne malzemeden çalıp ürünü ucuza getirme gayreti içindedirler ne de masalara keten örtüler örtüp yemek yerine dekora bedel biçmenin. Ne yerseniz onun parasını ödersiniz buralarda. Küver diye bir kalem olmaz adisyonda. Yaptıkları tek reklam mahallenin evlerine ilan dağıtmaktır.
Bu güzel yerlerden biri Urfa İsot Lahmacun. İçel sokak No:29/A posta adresi. Posta adresinden konumunu kestirmek zor olur diyorsanız tarifimi okuyun;
Kızılay'dan gelirken Yüksel caddesine girin. Tabii ki yürüyerek yapın bunu :) Yüksel caddesini boydan boya geçin. Kolej yönünde yürümeyi sürdürünce Mithatpaşa caddesi kesecek önünüzü. Yolunuzu değiştirmeden karşıya geçin. Cadde gittikçe daralacak. Haber-İş sendikasının görkemli binasını ve önünde park eden lüks otomobilleri gördüyseniz yaklaştınız demektir. Yürümeye devam edin. Caddenin bittiği yerde İçel sokak önünüzü kesecek. İçel sokağa dönmezseniz (sola doğru) yaya üst geçidine oradan da 96'lar apartmanına gider yolunuz. Eğer kendinizi köprüde bulduysanız fazla gitmişsiniz demektir.
Zaten oralara gelince kime sorsanız gösterir. Yanında internet kafe, pet shop, elektrikçinin falan olduğu bir binanın A numaralı dükkanı Urfa İsot Lahmacun. Benim favorim şiş kebapları. Ama acısız Adana'ya denilen şiş köfte değil. Tavuk ve kuzu şişleri. Kuzu şiş genelde sert olur, et iyi terbiye edilmediğinden. Ancak burada çok lezzetli ve yumuşak yapıyorlar. Neyse vejeteryanları kızdırmayayım daha fazla :)
Urfa İsot Lahmacun
İçel Sokak No:29/A Kızılay - ANKARA
telefon 431 48 08 ---- 431 50 24

Yorumlar

 1. mehmetcan abi pideler süper

  YanıtlaSil
 2. abicim döneriniz cok lezzetlı yaa elınıze saglık :):)

  YanıtlaSil
 3. slm ben urfada toptan ev biberi yapıyorum eger isota ihtiyacınız varsa benle görüşebilirsiniz ayrıca kendi üretimimiz kolay gelsin.05437869207 kerim

  YanıtlaSil
 4. bence de süper bir yer. yıllardır bilirim
  kalitesinden asla taviz vermediler...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.