İstanbul İstanbul


Gezmeyi çok sevdiğim kentlerden birisi İstanbul. Yaşaması ne kadar keyifli olur bu konuda ciddi şüpheler taşısam bile gezmek keyifli. Gene bir fuar-konferans nedeniyle geldim. Kısa da olsa bildiğim mekanların son hallerini görme olanağı buldum. Şansımıza hava son günlerin en sıcak halini almış. Lahana misali giysimin kullanışlığını gördüm bir kez daha. Ankara'dan yol çıkarken üzerimdeki montu otobüse bırakıp, kazağı da çıkartınca işte kısa kollu :)
Dolmabahçe Sarayının önünden Beşiktaş'a kadar yürümek en sevdiğim işlerden. Yolu Ortaköy-Bebek'e doğru uzatınca daha da keyifli oluyor aslında. Bu kez Beşiktaş'ta durduk. Denizi olan kentlere hep özenirim. Deniz kenarında oturup dalgaların sesini dinlemek bile terapi gibi geliyor bana. Kendini terapiye vermiş gençler soldaki fotografta :)
Motor ile Üsküdar'a geçmek, meydanın son halini görmek istedim. Motora binince farkettim, eskiden parayı motorda toplarlardı. Şimdi binmeden veriliyor. Üsküdara inince, inşaat ve kalabalık yüzünden bu kez Kabataş'a giden başka bir motora bindim. 1,30 YTL'ye keyif. İnsan kendi kendinin fotografını çekmeye çalışınca pek başarılı olamıyor. Hele ki gün batıyor ve batıya doğru oturmuşsanız, yani ters ışık altındaysanız :) 2 Mpiksellik Kodak makinemin FillFlash modu tam da bu durumlarda kurtarıcı oluyor. Bu fotograf üzerinde bir kaç sayısal değişiklik yaptım. Picasa programı ile kimi filtreler uyguladım.

Yorumlar