Pazar, Eylül 22, 2013

Eymir gölü yolunda keyifli bir mekan: Özgür Bahçe

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun ORAN sitesindeki yerleşkesinin yanından incecik bir yol ilerler. 2005 yılında Kerkük'te görevi esnasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden TRT kameremanı Mustafa Ünal'ın anısını, ismiyle yaşatan bu sokak ORAN'dan Eymir gölü kenarına iner. Sokaktan aşağıya indiğinizde sağınızda ODTÜ'nün yerleşkesi içerisinde yer alan Eymir Gölü tesisleri bulunur. Sağa dönmeyip ilerlediğinizde sola doğru, gölden uzaklaşıp köylere doğru ilerleyen bir yol görürsünüz. İşte Özgür Bahçe bu yol üzerinde sağınızda kalıyor. Sırtını bir tepeye veren bahçe çimle kaplı. Çocukların oynaması için bir kaç oyuncak var. Bahçenin geniş bir otoparkı var. Kapalı mekanı, havanın dışarıda oturmaya izin vermediği günler için ideal. İçerideki sobalar, size eski günleri hatırlatacak.
Eymir yakınlarındaki bahçeler genellikle gözleme, semaver, köfte sunarken Özgür Bahçe alkollü içecekler ve ızgaralarıyla öne çıkıyor. Fiyatlar, kent içerisindeki yerler kadar. Köfte (porsiyonda 6 adet var) 15 TL. (2013 Eylül fiyatıdır, aman yanlış olmasın) Termosta ve/veya çaydanlıkta sunulan ve iki kişinin çay isteğini karşılayacak kadar bardağı dolduran çay 10 TL. Yemekle birlikte sunulan ezme ile yoğurtlu semiz otu ikram. 

Mekan, akşamüstü olmasına karşın doluydu. Hafta sonlarını açık havada çocukların koşturarak geçirmesine çok uygun bahçesiyle Özgür Bahçe iyi bir seçenek. Alışveriş merkezinde klimalarla havalandırılan mekanlarda uğultu içerisinde vakit geçirmek yerine hem kendiniz hem çocuklarınız için, her anlamda daha uygun buraları.

Diğer ızgaralarını denemedik ama köftesi gayet lezzetli. Benim gibi midesi hassas birisini bile hiç rahatsız etmedi. Servisi özenli ve hızlı. Mekanın sahibi Özgür Özel, bizzat işin başında. Hem mutfağa hem servise hem kasaya bakıyor. 

Adres olarak cadde ismi yazamıyorum. Telefon ise şöyle:

0 312 491 47 54
0 312 490 36 34

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.