Perşembe, Nisan 10, 2014

RTÜK'ten DVB-T2 ihaleleri ile ilgili açıklama

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen, resmi ismi ile multipleks kapasitesi sıralama ihalelerinin bölgesel ve yerel yayıncılar için düzenlenen T2 ve T3 ayaklarına dair bir basın bildirisi yer aldı RTÜK'ün web sayfasında. Bildiri metninin tümünü buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Buna göre T2 ve T3 lisansları için teklif vermiş ve teminat yatırmış medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar Üst Kurula yazılı talepte bulunmaları halinde teminatları iade edilecekmiş. 
Konuyu yakından takip edenler T1 (ulusal) lisans ihalesi süreci tamamlanmadan T2 ve T3 ihalelerinin anlamlı olmayacağını biliyorlardı. T2 ve T3 lisanlarını alan medya hizmet sağlayıcılarının yayına başlayabilmeleri için gerekli altyapıyı kuracak Verici Tesis ve İşletim Şirketi'nin kurucu ortakları T1 lisansı sahipleri olacak. Karışık bir cümle olduğunun farkındayım. Konunun ayrıntılarını merak ediyorsanız daha önce yazdıklarıma göz atabilirsiniz. 
Sonuçta 7 Nisan 2014 tarihli açıklama sayısal karasal televizyon yayıncılığı lisans ihaleleri sürecinin geleceğini iyiye karartmış oldu. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.