Pazar, Haziran 09, 2019

geçmiş ayın gecikmiş değerlendirmesi, 2019 değerlendirmeleri: Mayıs

Eski alfabemizi öğrenme hedefine dönük bir takım araştırmalara başlamam gerekiyor. Malûm, artık yaz aylarındayız. Şubat gibi, bu hedefi yaz aylarına ertelemiştim. Yazın seyrine dair bir belirsizlik var, sanırım bir kaç hafta içerisinde netleşecek durumlar. Bu netleşmenin ardından, muhtemelen Temmuz başında, eski alfabe öğrenme projesiyle ilgili somut adımlar atabileceğim. 
İkinci hedef, evde okunmayı bekleyen kitaplarım bitmeden yenilerini almamaktı. Hem bütçemi hem kütüphanenin sınırlarını düşünerek koymuştum bu hedefi. İşin doğrusu, evde okunmayı bekleyen kitaplar diye ayırdıklarımın tümü yakın tarihimizle ilgili. Sürekli sadece bir konuyla ilgili okumak ise bana göre değil. Neyse ki çok kıymetli arkadaşlarım var ve onlar sayesinde daha önce okumadığım yazarları keşfettiğim bir bahar oldu. Fahrenheit 451'den Biz'e uzanan "okumadığım kült kitaplar" listesi kısaldı. Bu kitapların büyük bölümü arkadaş kitabı, okunup geri verildi. Bir kısmı kütüphaneden ödünç alınıp okundu. Kısacası, hedefe uygun ilerledim diyebilirim. 
Spor hedefi beni ziyadesiyle memnun etmeye devam ediyor. Son olarak, Google Fit adlı bir uygulama indirdim telefonuma. Bu uygulama hakkında bir blog yazısı da hazırlamayı düşünüyorum. Fit, günlük hareketliliğimi takip ediyor. Evet, haklısınız, her adımımı sayan uygulama bir yandan da Google'ın hakkımda topladığı sayısız veriye yenilerini de ekliyor. İşin bu boyutu da ayrı bir dizi yazıyı hak ediyor. 
Daha nitelikli teknik yazılar hedefi de kendi mecrasında fena ilerlemiyor, ancak beklediğim kadar iyi değil burada durum. Bunun temel sebebi motivasyon eksikliği. Bu ay içerisinde 5G konusunda, kapsamlı bir yazı yayınlamaya çalışacağım. Bakalım, ayın neredeyse ortasına geldik :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.