temmuz da geçti... geçmiş ay değerlendirmeleri - 7

kapı önemli
Blog, internet üzerinde tutulan günlük gibi bir yerde. Böyle ay değerlendirmeleri yazmak, günlüğe benzerliğini arttırıyor. Sene başında dört hedef belirlemiş ve her ay hedef/sonuç ilişkisine dair yazacağımı duyurmuştum. Bugüne kadar, zaman zaman gecikmeler olsa bile, aylık gelişimi özetledim. 
Aslında temmuz, haziran ayından farklı geçmedi. Ağustos ise, yeni dönem hazırlıkları ile geçecek gibi. Temmuz, benim algılamam ile, yazın son ayı. Ağustos ayının ikinci yarısından itibaren yeni okul dönemi başlamış gibi oluyor, alış verişler, servis kayıtları, unutulan ödev-çalışma-kurs sarmalının hatırlanması. 
Bu yıl, bir ölçüde başladığım eski alfabeyi öğrenme çalışmasını sürdürmek ve senelerdir içimde ukte olarak kalan bağlama çalabilmek için uğraşacağım. 
Hedefler nasıl gidiyor derseniz,
  • Yeni kitap almamaya devam. Arkadaşlarım ve kütüphane sağolsun, satın almadan da bir çok farklı kitap okuyorum. 
  • Daha nitelikli teknik yazı istediğim kadar iyi olmuyor. Ancak umudumu yitirmiş değilim :)
  • Spor, en yüz güldüren hedeflerden birisi. İşin doğrusu, öyle özel olarak yaptığım bir spor yok. Ancak, gün içerisinde hareketli olmaya özen gösteriyorum. Katları çıkarken asansör kullanmamaktan tutun servise daha uzak duraktan binmeye kadar, herkesin kolaylıkla yapabileceği türden bir hareketlilik.
İşte böyle, yaz sıcakları ile geçen bir Temmuz ayının ardından, ondan da sıcak bir Ağustos karşıladı bizi. Bakalım bu ay neler getirecek...

Yorumlar