geçmiş ay değerlendirmeleri - 11

@Zeus Altarı - Küçükkuyu 2019
2019'un 11. aylık değerlendirmelerini yazmanın haklı gururuyla oturdum klavyenin başına. Senenin başında koymuş olduğum hedeflerin hepsine ulaşamadım belki. Ancak her ay durum değerlendirme yazılarını yazmak bile başlı başına bir başarı, blogun sürekliliğini sağlamak bakımından.
2019'un başında aldığım kitap satın almama kararıma büyük oranda uydum. Evde okunmayı bekleyen kitapların sayısı azalmadı gerçi :) 2019 boyunca okuduğum kitapların bir kısmını arkadaşlarımdan bir kısmını da kütüphaneden ödünç alınca, evde okunacaklar, hâlâ çok :)
Osmanlıca öğrenme isteğim sürse bile işin doğrusu 2019'da bu konuda çok somut bir girişimde bulunmadım. 2020 içinde bu yönde bir karar alır mıyım bilemiyorum. Bu biraz da tarih konusunda akademik bir çalışma, daha açık yazarsam bir doktora çalışması, yapıp yapmayacağıma bağlı. Eğer böyle bir çalışma yapmayı göze alabilirsem, o zaman Osmanlıca öğrenmeyi, çalışmaya başlamadan halletmek istiyorum. 
Diğer iki hedef, spor ve nitelikli mesleki yazılardı. Spor konusunda 2019'un başına göre oldukça fazla yol katettim. Eğer dizimi incitmemiş olsam, 2020 için çok farklı hedefler koymayı istiyordum. En azından dizimdeki sorun kalıcı bir hasar değil. Biraz dikkat ile her geçen gün toparlıyor. Yeniden koşmaya başlayamayacak olsam bile yürüyüşlere devam edebileceğim. 
Nitelikli mesleki yazılar hedefime ulaştığımı düşünüyorum. Elektrik Mühendisleri Odası Elektrik Mühendisliği Dergisi ve Ankara Şubesi Bülteni'ne bu sene toplam 4 yazı gönderdim. Dördüncü yazıyı, gireceğimiz hafta göndereceğim gerçi :)
2019, kilo konusunda da bir takım hedefler koyduğum, onları aylar boyu takip ettiğim sene oldu. 75 kg ile başladığım 2019'u, ilk koyduğum hedef olan 67,5'un biraz uzağında da olsa, 69 kg civarında tamamlayacağımı düşünüyorum. 
2019, bugüne kadar okumadığım yazarların kitaplarıyla tanıştığım sene oldu. Yiğit Bener, Haruki Murakami, Tristan Hawkins, Paul Auster ve Lois Lowry'i kendim keşfettim. J.M. Coetzee, Dino Buzatti, Yevgeni Zamyatin ve Ray Bradbury keşfimi ise kitap kurdu bir arkadaşıma borçluyum. Sayesinde hiç okumadığım, bilmediğim bir edebiyat dünyasının kapılarını araladım 2019'da. 
Genel sene değerlendirmesini ve 2020 hedeflerini bir sonraki yazıya bırakıyorum. 
Mutlu pazarlar...

Yorumlar