15 Yıl Sonra Kongresi

İnsanBu.com sitesinden daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. 2013 tarihli ilk yazımın ardından 2015 yılında, İnsanBu.com sitesi kurucusu Kaan Arslanoğlu ile bir e-söyleşi yapmıştım. Bir dönem benim de yazılarımın yayınlandığı İnsanBu.com, yeni bir yazı dizisi başlatıyor: 15 Yıl Sonra Kongresi
Dizi yazının tanıtımında şöyle diyor Kaan Arslanoğlu:
"15 yıl sonrasının dünyasını ve Türkiyesi’ni bugünden öngörmeye çalışacağız. 15 yıl sonraya bugünden notlar bırakacağız. 15 yıl sonrası için yaşadığımız dönemin güncesini yazacağız. Bu arada bugüne, bugünün eğilim, çevre ve şahsiyetlerine olumlu ve olumsuz değerlerini biçeceğiz.

Siyaset, özellikle sol siyaset, geçmişte bir gençlik işiydi. Bugün her bakımdan yaşlılara kalmış durumda. Güncel siyaseti bir tarafa koyalım, dünya görüşü, yaşam anlayışı, insani ilişkiler bakımından giderek daha hızlanan değişim yaşanmakta, altımızdaki zemin hep kaygandı, artık adeta uçmakta. Kafamızdaki dünya ile, bizim doğrularımızla yeni nesillerin yaşam biçimi ve anlayışları arasında her çağda yaşanan kopukluk, içinde bulunduğumuz yeni dünyada daha da derinleşmekte."
Bir terslik olmaz ise, diziye katkı sunacak 13 yazardan birisi de ben olacağım. Senelerdir takip ettiğim ve onlarca yazımda yorumlamaya çalıştığım medya konusunda öngörülerimi paylaşacağım.
Takip etmenizi öneririm...

Yorumlar