TCDD Vagon Restaurant


2006 yılında yazmıştım aşağıdaki yazıyı. Bu günlerde sıkça okunan bir yazı olduğunu görünce yazıdaki bilgileri kontrol edip güncelleyeyim istedim. 22 Şubat 2013 itibariyle öğrendiğime göre Vagon Restaurant kapanmış bulunuyor. Geçici olarak mı kapalı yoksa tamamen mi kapatıldı bilemiyorum. Keyifli bir mekandı. Anlaşılan sayfanın arşiv yazılarından birisi oldu.
Ankara'da yaşayıp, Vagon Restaurant'ı bilenlerin sayısı, ne acıdır ki, fazla değil. Oysa Ulus'taki merkez garın hemen yanıbaşında, ağaçlar ve çimenlerle çevrelenmiş havuzunun kenarına yerleşmiş masaları, uygun fiyatı, kaliteli hizmeti ile açık havada yemek ve kahvaltı keyfi yapabileceğiniz sayılı yerlerden. Bu yazıyı yazıp yazmama konusunda biraz tereddüt geçirdim. Bu güzelliği siz sevgili okuyucularımla paylaşmak, genelde boş olan mekanın birden dolması anlamına gelecek çünkü.
Geçtiğimiz pazar uzun pazar kahvaltısı (brunch da diyorlar :) yapmak için gittik bu güzel yere. Mekanın fotograflarını ilk fırsatta yazıya ekleyeceğim. O zaman daha kolay olacak neden bahsettiğimi anlatmak. Kişi başı 5 YTL ücret ödeyerek, biliyorum yanlış yazdığımı düşünüyorsunuz bir de yazı ile yazayım: BEŞ YENİ TÜRK LİRASI, peynir, salam, zeytin, bal, tereyağı, börek, kek, yumurta çeşitleri, çay, granül kahve (neskafe olarak da bilinir, her ne kadar nescafe Nestle'nin markası da olsa), meyve çeşitleri ve aklıma gelmeyenlerden oluşan açık büfe kahvaltı edebiliyorsunuz.
Her bütçeye uyacağını düşündüğüm TCDD Vagon Restaurant açık büfe kahvaltısı için yer ayırtmakta yarar var. Hele bu yazıdan sonra :) Hemen vereyim numaralarını;
TCDD Vagon Restaurant (312) 312 37 75
(312) 309 05 15'ten dahili : 40-66

Yorumlar

  1. 2008 güncellemesi:
    Mekanın yeni fiyatları demir yolları mensupları için 7 YTL/kişi, diğer vatandaşlar için 10YTL/kişi olarak düzenlenmiş...

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.