Pazar, Temmuz 11, 2010

Lozan Parkı, Çankaya, Ankara

Aşağıdaki yazının hazırlandığı ve yayınlandığı tarihe baktım 11 Temmuz 2010. Blog yazmanın güzelliklerinin başında, kişisel arşivinizi tutmak geliyor bence. 2010 yılının yazındaki gündemimiz bebeklerle gidilebilecek parklardı elbette. Lozan Park, Ankara'nın vahalarından bir tanesiydi o dönem. Pek bakımlı olduğu söylenemezdi ve yazıda da bu durumdan bahsetmiştim. Parkın şimdiki (Nisan 2016) hali ise her türlü övgüyü hak edecek cinsten. Oyun alanları yenilenmiş, hele bir halata tutunup havada dolaşma aleti var ki benim bile aklım gitti. 

Park ile ilgili aşağıdaki yazıyı güncelleme ihtiyacı ise park içerisindeki kafenin kapanmış olması. Keyifli bir mekandı kafe. Muhtemelen kira sözleşmesinin bitmesinden kaynaklıdır bu durum ve umarım geçicidir. 

11 Temmuz 2010 tarihli yazı:
Ankara'da bebeklerle gidilebilecek parkları gezmeye ve tanıtmaya devam edeyim. Lozan Parkı, Çankaya Belediyesi'ne ait parklardan birisi. Çankaya Belediyesi'nin parkları neden genelde bakımsız olur anlamam. Zamanında çimen olan bölümler ot, çimen karışımına dönmüş. Gerçi bu durum doğal bir görüntü oluşturuyor. İnsanı fazla rahatsız etmiyor. Ankara'yı bilenler için parkın konumunu tarif etmek gerekirse, Atakule'nin önünden Anayasa Mahkemesi'nin binasına doğru yol aldıktan sonra kavşakta Yıldız ve Oran'a doğru sağa sapmak yerine direkt karşıya geçtiğinizde tabelasını göreceğiniz bir park. Zirvekent konutlarının yolu üzerinde. Hemen yan tarafında yeni sayılabilecek alışveriş merkezlerinden 365 var. 365, Ankara'nın yabancıları için yazayım, alışveriş merkezinin adı.
Parka geri dönersek, otopark ücretli: 3 TL. İçeride eski ağaçların gölgeleri altında piknik yapmaya uygun masalar, çocuk oyun alanından oluşan bir bölüm var. Ayrıca halı saha, tenis kortu ve basketbol sahası da mevcut. Tesis olarak ise Lozan Park Cafe Restaurant adını taşıyan bir işletme var. Bahçeli, açık ve kapalı bölümleri olan bir yer. Pide, kebap, lahmacun, gözleme, çorba, makarna, salata, meze ve içeceklerden oluşan geniş sayılabilecek bir menüye sahip. Fiyatlar fahiş değil. Örnek vermek gerekirse pideler 6,5 - 8 arası, gözleme 5, çay 1,5 TL. Yandaki fotograf gözleme servisine ait. Gözlemesini beğendik. Gittiğimizde 2 farklı grubun çocuklarının doğumgünü partilerini Lozan Park Restaurant'ta yaptıklarını gördük. Tesis bu tip organizasyonlar için ayrıca bir ücret talep etmiyormuş. Doğumgünü kutlamaları için iyi bir seçenek. Tesis içerisinde bebek ve engelli arabaları için rampalar mevcut.
Hemen yanındaki alışveriş merkezi ile birleştirilerek keyifli bir öğleden sonra programı için güzel bir seçim Lozan Parkı. Biraz bakımla, çok daha güzel bir park haline gelebilir. Son olarak tesisin telefonlarını yazayım. Rezervasyon yaptırmak isterseniz:
Lozan Park Cafe Restaurant
(312) 440 99 98 ve 440 88 90

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.