Cumartesi, Temmuz 31, 2010

Yaşasın Edremit Körfez Havaalanı

Ağustos ayına bir kaç gün kala efil efil esen rüzgarıyla akşamları uzun kolluları giymeye zorlayan, Ege'nin kuzeyinde Assos'a gelmeden, Altınoluk'u geçince ulaştığınız küçük belde: Küçükkuyu. Kayalık sahili, berrak denizi, tatil yöresinden çok Anadolu kasabasını hatırlatan fiyatları ile (çay bahçelerinde 50 kuruşa çay, 1,5 TL'ye Türk kahvesi, 4 TL'ye iki şiş Akya balığı ızgarası vb) bu keşfedilmemiş cennette geçirdiğimiz kısa tatilimize ilişkin notları sizlerle paylaşacağım önümüzdeki bir kaç gün. Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı olsa bile adı Balıkesir'in ilçeleriyle birlikte anılıyor çoğunlukla. Ankara'dan otobüs ile 10-11 saatlik uzun bir yolculukla ulaşılabildiğinden kısa tatillerde iyi bir seçim değildi. Ta ki bu yıla kadar.
Önceki yıllarda açılan, bu yıl ise yenilenerek yaz sezonuna yetiştirilen resmi adıyla Balıkesir Körfez, yerel adıyla Edremit Havaalanı bu uzak diyarı yakınlaştırıyor. Ankara'dan Anadolu Jet ve Bora Jet'in direkt uçuşları var Edremit'e. Bileti erken alırsanız 29 TL + vergiler ile 60 TL civarında bir paraya 10 saatlik yolu 1 saate indirmiş oluyorsunuz. Son baktığımda Varan Turizm'in Küçükkuyu-Ankara bileti de 60 TL'ydi.
Edremit Havaalanı'nın çok yetersiz terminal binası, kaplumbağa hızında ilerleyen bagaj bandı, uçağın yolcularının önemli bir bölümünü uzun karayolu yolculuğundan kaçan bebeklilerden oluşması gibi (bizim uçağımızda bizim ikizlerle birlikte toplam 17 bebek vardı) sıkıntıları görmezden gelirsek Yaşasın Edremit Körfez Havaalanı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.