Bugün sıra ulusal SD genel lisanslarında

Dün, toplamda 401 milyon TL'lik bedelle, 8 HD genel lisansı dağıtıldıktan sonra gözler bir kez daha Bilkent Otel'e çevrilecek. Gazetelerin internet siteleri haberi bugün de önemsememiş görünüyor. Ben mi abartıyorum, konuyu uzun süre takip edince dünyanın en önemli gelişmesiymiş gibi mi yorumluyorum, yoksa başka bir durum mu var tam bilemedim açıkçası. Dün 8 lisans için 401 milyon TL ödendiyse bugün 11 SD lisansı için ne kadar önerilir, fiyat nerelere çıkar bu da bilemediğim sorular arasında. İhaleye katılan şirketlere bakınca bir kaç tanesinin ilk turlarda eleneceğini, hatta belki teklif bile vermeyeceklerini düşünüyorum. İhaleye fesat karıştırmak gibi bir suç işlememek adına tahminlerimi kendime saklayarak, yaklaşık 7 dakika sonra başlayacak ihalenin sonucunu merakla bekleyeceğim...
İhale sonuçlandıktan sonra ortaya çıkan tabloyu gene bu sayfadan okuyabilirsiniz. Ancak bu kez biraz zamana ihtiyacım olacak. Zira bu akşam konuya ilgi duyanların kaçırmayacaklarını düşündüğüm bir panel var. Daha önce de duyurmuştum. Bir kez daha duyurmuş olayım:
Elektrik Mühendisleri Odası’nın 18. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, 19, 20, 21, 22, 23 ve 24. dönemlerde EMO Onur Kurulu Üyeliği görevinin yanı sıra EMO Ankara Şubesi 6. ve 7. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Halil Eker anısına 17 Nisan 2013 Çarşamba günü “Karasal Tv Yayıncılığı” başlıklı panel düzenlenecek.
Panelin oturum başkanlığını Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Bilişim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Funda Başaran Özdemir yapacak. Panelde, Bilkent Üniversitesi/İSYAM Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Altındaş, BTK Spektrum Yönetimi Daire Başkanı Abdullah Karakaş, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Vekili Taha Yücel ve Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi EMO Ankara Şubesi`nden Özgür Coşar konuşmacı olacaklar.

Yorumlar