Cuma, Şubat 21, 2014

Digital TV CEE 2014 Etkinliği, 24-26 Haziran 2014, @ Budapeşte

Geçen yıl, Krakow'da düzenlenen Digital TV Orta Avrupa ve Avrasya etkinliğine katılma şansı bulmuştum. Vestel ve SPI International, etkinliğin Türkiye'den katılan şirketleriydi. Bu yıl Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenecek etkinlik, geçen yıl gibi, 3 güne yayılmış. İlk gün, tıpkı geçen yıl gibi, Over The Top Television (OTT TV) konusuna ayrılmış. Etkinliğin taslak ajandasını buradan indirebilirsiniz. 

Over The Top TV, IPTV / Kablo TV işletmecileri için bir kabus mu yoksa ağlarını genişletmek için fırsat mı? 

Yukarıdaki soru, son yıllarda sıkça soruluyor. Web TV ile IPTV'nin farkını sektör çalışanları çok iyi bilir. OTT'nin hangisine yakın olduğundan tutun, IPTV için kapalı bir şebekeye ihtiyaç hala var mı'ya kadar uzanan sorular ise günümüzde tek yanıtı olan sorular değil. 24 Haziran 2014, bu soruların ve kafalardaki belirsizliklerin giderilmesi açısından önemli bir gün. Digital TV CEE etkinliğinin öncesinde OTT özel gününde bölgenin önemli ülkeleri biraraya gelecek. Rusya, Polonya, Ukrayna, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Bosna Hersekve Romanya'dan katılımcılar OTT sektörünü irdeleyecek. Gönül, ülkemizden de konuşmacıların yer almasını istiyor. Ancak, geçen yılın aksine, taslak programda ülkemizden konuşmacı görünmüyor. 

İkinci ve üçüncü günler, aslında Digital TV CEE etkinliğin ilk ve ikinci günleri (25-26 Haziran) pay TV, hibrit TV, sadakat konuları konuşulacak. Gene önemli konuşmacılar, ilginç tartışmalar göreceğiz. 

Geçen yıl Krakow'da, salonun dışında küçük bir sergi alanı düzenlenmişti. Öyle sanıyorum ki bu yıl da benzer bir alan fuayede olacak. Etkinliğe katılmayı planlıyorum. Bir aksilik olmaz ise orada Türkiye pazarına ilişkin tespitlerimi paylaşmak isterim. Sizleri de beklerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.