Pazar, Haziran 03, 2018

haziranda ölmek zor: çok yaşa Nazım Usta

Blogumda güncel olaylara pek yer vermiyorum. Sonuçta "kişisel blog" burası, günlük gazete değil. Ne yazdığımı merak edip düzenli okuyucularım da olmadı bugüne kadar. Kısacası ne okuyucularda ne bende bu yönde bir istek yok. 

Bugün ise, güncel olmasa bile, güne özgü bir yazı yazmak geldi içimden. Başlıktan anlamışsınızdır: Nazım Hikmet RAN'ın vefatının yıl dönümü 3 Haziran 63.

1997 yılından bu yana üyesi olduğum Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) da yazının bir diğer sebebi. Ne ilgisi var demeyin, sonuna kadar okumayı bekleyin.
Ankara Sanat Tiyatrosu'nda düzenlenen etkinlikten bir kare

2 Haziran 1998 tarihinde EMO Ankara Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi Devrimci Ozan ve Yazarlarımızı Anıyoruz başlıklı bir etkinlik düzenlemişti. Haziran ayı içerisinde vefat eden Nazım Hikmet, Ahmed Arif ve Orhan Kemal anılmıştı bu etkinlikte. 
etkinliğin düzenleyicileri ve katılımcıları toplu halde

EMO'nun web sayfasında bu kez 8 Haziran 2018 tarihli bir başka etkinlik duyurusu var. Konu değişik, konuşmacı farklı. Aradan 20 yıl geçmiş, "katı olan herşey buharlaşmış" belki de: 8 Haziran 2018 cuma günü saat 19.00`da EMO Toplantı Salonu`nda Yogesh Sharda`nın katılımıyla Motivasyon ve Güçlenme, Duygusal Zeka, Ruhsal Zeka Semineri düzenlenecektir.
zamanın ruhu mu acaba?
Meselem "kişisel gelişim uzmanı" birisinin EMO Ankara Şubesi'nde etkinlik düzenlemesi değil. Sadece yirmi yıl içerisinde nereden nereye geldik gibi bir tespit yapmak da istemiyorum. 1998'de ve bugün yönetimde bulunan arkadaşlarımın hayata bakışlarında bir farklılık olmadığını da biliyorum. Ancak bir şeyler değişiyor demek ki. Bu değişim ise pek hayra alamet değil... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.