İkinci PİK raporu. Kilo verme projesi nasıl gidiyor?

İlk ayın sonudaki değerlendirme raporunda, aşağıdakileri yazmıştım:
Mâlum, 22 Ocak 2019'da, ilân ettiğim kararım ile kilo verme projeme resmen başladım. Hedefim öyle ulaşılmaz değil, en azından umutluyum :) Diyelim ilk kilom 75 olsun, bunun ilk ay sonunda, %2'sinden kurtulmuş olmak istiyorum. Başka bir değişle, bu sabah tartıda 73.5 kg görmek idi hedefim.
merak ediyorsunuz biliyorum, ki ben de fazlasıyla merak ettim...
ve,
sonuç,
73.6 kg.
hedef şaştı mı?
kesinlikle, 
ama en azından aşağı doğru bir hareket başladı.
borsacı tabirleri ile bence 75 kuvvetli bir dirençti, aşağı yönlü harekette. O kırılınca, 70'e kadar inerim. Ancak 70'te çok güçlü bir destek var pastalar/börekler/simitler...
Bakalım, hedef ilk günkü gibi, 5 ay sonunda toplam 7.5 kg, yani ilk kilomun %10'u kadar, zayıflamak...
Bu ay boyunca, 73,6 ile başlayan ve 72'ye evrilmesini umduğum bir yolculuk oldu. Merak içerisinde, her hafta çıktığım tartıda, gördüğüm rakamlar, pek umut vaadetmiyordu. Ay ortasında 76 sayısını görünce, onca emeğin heba olacağı endişesi ile bir takım önlemleri devreye soktum.
Her öğlen, yoğun tempolu spor, şekerli yiyecekleri sıfıra yaklaştırma, ekmeği sabah ve akşam 1'er dilim ile sınırlama şeklinde özetleyebileceğim bu önlemlerin sonucunda bu sabah sonuç: 
73,2 kg...
Hedefim 72 kg idi malûm. Hedeften sapma, ilk aya kıyasla çok daha büyük. Ama olsun, en azından aşağıya doğru eğilim devam ediyor. 
Bu durumda, hedefi güncellemek daha doğru bir hareket olarak görünse bile, bunu yapmayacağım. Bir sonraki ay, yani 22 Nisan, itibariyle hedef eskisi gibi, 70,5. Ulaşılmaz gibi görünse bile denemeye değer diyorum...

Yorumlar