Pazar, Nisan 09, 2023

bir kez daha o sene bu sene olsun

24 Şubat'ta yazmıştım son olarak, o sene bu sene olsun diye, ki o yazıma da bir önceki yazımı hatırlatarak başlamıştım. Tıpkı bu yazıma başladığım gibi. Şubat sonunda Avrupa kupalarında bir sezonda üçüncü elenişimizin ardından, öze dönüş çağrımı yinelemiştim. Bu kez Türkiye kupasından da elenip ligde de hiç bir iddiamızın kalmadığının ispatı, Kasımpaşa'dan iki gol yediğimiz günün sabahında yazıyorum: öze dönelim.

Dünkü maça dair yazacak hem çok şey var, hem de hiçbir şey yok. Kalecimiz dışında tel tel dökülen bir takım ve kenar yönetimi izledik 90 dakika boyunca. Dün maçın spikeri ilginç bir bilgi vererek başladı yayına. İşin doğrusu bu sezon takımı yakından takip etsem bile fark etmediğim hatta TRT Spor'da çalıştığım dönemde programlarda yorumcu olarak katkı sunanlardan da duymadığım bir bilgi: bu sezon tüm lig maçlarına farklı 11'ler ile çıkmışız. 26 maçın hiçbirisinde 11 aynı olmamış. 

Abdülkadir Ömür ve Eren takımda en çok koşan ve en az fayda sağlayan iki isimdi, bir kez daha. Özellikle Ömür'ün çabası ve isteği ne yazık ki skora etki edecek bir sonuca bağlanmıyor. Visca'nın bir türlü tam iyileşememesi takımın bir başka talihsizliği. Kağıt üzerinde bakıldığında, oyuncuları kıyasladığınızda Kasımpaşa'dan üstün görünen takımımız, sahada ortaya koyduğu ile ne yazık ki üstünlüğünün sadece kağıt üzerinde kaldığını gösterdi. Ne organize bir atak, ne rakibe kurulan baskı. Bir oyun planı olduğundan bile şüphe ettim izlerken. İkinci yarının başından itibaren tüm oyunu Kasımpaşa yarı sahasına yığsak bile bırakın golü bulmayı, pozisyonuna bile giremedik. Savunmayı da o kadar ileri çıkartınca kaptırılan bir top ile ikinci golü kalemizde gördük. Neyse ki VAR var. 

Yedek kulübesinde bekletilen Marek Hamsik, son otuz dakikada oyuna alındı. Visca'nın yeniden nükseden sakatlığı sonrası oyuna giren Hamsik, oldukça istekli göründü. Hâliyle merak ediyoruz neden bir çok maç yedek kalıyor diye. Aynı şekilde dün oyuna alınmayan Naci bu takımda iş yapmaz mıydı?

Bu sezon Türkiye kupası maçında Galatasaray'a İstanbul'da kök söktüren Ofspor'u izlediğimde demiştim bu gençlerden neden yararlanmaz Trabzonspor diye. Eminim Ofspor'daki gibi bir çok ilçemizde futbola gönül vermiş gençlerimiz var. Trabzonspor'un efsane olduğu dönemlerde yaptığı gibi öze dönüp bu gençleri kazanacak, ülkemiz futboluna kazandıracak bir yapıya dönmesi gerekiyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.