Connected TV World Summit 2013'ün ardından

Hep derler ya, acısıyla tatlısıyla bir seneyi daha geride bıraktık diye. Bu yazı da o türden yazılardan birisi. Etkinliğin teknik olarak değerlendirmesi için sunumların ve sunum videolarının paylaşılmasını bekleyeceğim. Bu yazıda işin ayrıntısına girmeden genel değerlendirmelerle yetineceğim.

  • Etkinliğin düzenleyicisi Hubble Media adlı şirket, televizyon teknolojileri alanında yazılar, yorumlar, durum raporları üreten bir web sayfasına sahip. 
  • Justin Lebbon, ki kendisiyle yüzyüze tanışma şansı buldum, tarafından 2009 yılında kurulmuş. Buradaki bilgilere göre yayıncılık dünyasının Avrupa'daki en önemli fuar / konferansı olan IBC'nin 2009, 2010 ve 2011'de IBC blogunu yayınlamış.
  • Connected TV Summit dışında bir de Future TV Advertising Forum adlı bir etkinlik daha düzenliyorlar. 
  • Yayıncılık dünyasının, Netflix dışında neredeyse bütün büyük oyuncuları, iki gün boyunca Connected TV Summit etkinliğindeydi. 
  • Şimdi gelelim bize, benzer bir blog girişimi yaklaşık bir yıldır Türkçe olarak devam ediyor. Tivilogy.com adresli girişimi, blog yazarlığım sayesinde henüz başlamadan öğrenmiştim.
  • Çok önemsediğim ve elimden geldiğince desteklediğim bu girişimin de bir gün uluslararası olmasa bile, ulusal düzeyde benzer etkinlikler düzenlemesi en büyük dileğimdir. 
  • Birikim olarak, yetkinlik olarak Avrupa'lı benzerlerinden hiç bir eksiği olmayan bu kıymetli meslektaşlarımın bence tek sorunları Tivilogy.com'u ek iş olarak yapmaları. Her bir kendi alanında önemli şirketlerde sorumluluk alan yazarlar, boş vakitlerinden çalarak sürdürüyor sanırım sayfalarını. Kendi adıma onlara bir kez de buradan teşekkür etsem bile, sayfayı Connected TV Summit benzeri bir etkinlik düzenleyerek desteklemelerini öneriyorum.  

Yorumlar