Ana içeriğe atla

Roman ödüllü soru: Burası neresi?

Bir yazıyla çok amacı gerçekleştirmeye çalışıyorum:

  • Düzenli okuyucu edinmek: Sadece arama motorunda bir şeyler ararken ulaşanlar, fark ettim ki bir daha gelmiyor :) Aslına bakarsanız 10 yıllık bir blog için durum vahim. İnsanlar anlamıyor demek kolayı işin. Bakalım yeni birşeyler deniyorum. Yıllar önce kapattığım LinkedIn ve Facebook hesaplarımı yeniden açtım. Bu kez seçicilik yapmıyorum. Amacım tek ve net. Bloga okuyucu taşımak. Arada eski arkadaşlarla sohbet, meslektaşlarla paylaşımlar da dışsal faydaları.
  • Önemsediğim ve daha çok okunmasını istediğim romanların tanıtımına katkı sunmak: "Aklınızı değil yüreğinizi kullanın" diyen, "sorun sistemde değil sizde"yi öğreten "kişisel gelişim" kitaplarının dışında aklı zorlayan, okuyucusundan emek isteyen, okuduktan sonra bir süreliğine etkisinden kurtulamayacağınız eserlerle tanıştırayım istiyorum. 
  • Ankara'nın çok bilinmeyen mekanlarını tanıtmak: Ankara'yı sevenlerdenim. Ömrümün büyük bölümü Ankara'da geçti. Her yerini ayrı severim, epey yerini de yürüyerek dolaşmışlığım vardır. Bu aralar, gezdiğim yerlerde fotograflar çekip yarışma sorularını biriktiriyorum. Eminim ki aranızda ilk gördüğünde tanıyanlar olacak. 
Lafı bırakıp icraata devam edeyim. İşte bu haftanın sorusu. Fotografta gördüğünüz yer Ankara'da bir yer ama hangi mekan? 
Ödül geçen hafta ile aynı : Kaan Arslanoğlu'nun Reenkarnasyon Kulübü. Roman ile ilgili farklı yıllarda iki yazı eklemiştim bloguma. Bunlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Doğru yanıtı yorum kısmına ilk ekleyen, ardından sadece.ozgur AT gmail.com adresine iletişim bilgilerini gönderecek ve roman kargosu ödenmiş olarak kapısına kadar ulaşacak. 


Yorumlar

  1. ANKARA ŞARAP FABRİKASI MÜZESİ TEKEL

    YanıtlaSil
  2. Kıymetli yorumcu tebrik ederim. Adres bilgilerinizi gönderin kitabı gondereyim

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.

Bu blogdaki popüler yayınlar

IPTV World Forum ardından, gözlemler

Etkinliğin teknik değerlendirmesini önümüzdeki haftaya bıraktım gerçi. Ancak, haftaya kadar bekleyemeyenler için kısa kısa gözlemlerimi aktarayım. Ayrıntılı değerlendirmeler gelecek merak etmeyin... Türk Telekom, yaklaşık 5 yıl önce başladığı IPTV projesinde sona gelmiş. TTNet şirketi üzerinden IPTivibu (TTNet CEO'sunun sunumunda, ki konferansın tümü simultane tercüme falan yapılmadan sadece İngilizce'ydi, bu ismin İngilizce'de that is IPTV anlamına geldiğini söyleyince fark ettim IP tivi işte bu anlamında bir kısaltma olduğunu :) adlı hizmeti sunmaya 2 hafta önce başadıklarını duyurdular. Konferansta soft launch (yumuşak duyuru ?) olarak yapılan duyuru ile hizmetin başlatıldığı söylense bile henüz web sayfasında bu konuyla ilgili bilgilere ulaşılamıyor.  IPTivibu hizmeti için en az 8 MBit/saniye hızında TTNet internet aboneliği gerekiyormuş. Şimdilik 101 kanal, ki bunların içerisinde HD olanları da olacakmış. Etkileşimli hizmetler, flick uygulaması falan da sunula

IPTV World Forum Eastern Europe bu yıl İstanbul'da.

Konu ile ilgililerin merakla beklediği etkinlik ilk kez ülkemizde gerçekleştirilecek. Mövenpick Hotel, İstanbul'da 12-13 Ekim (yani haftaya salı-çarşamba) günlerinde toplam 9 oturumda önemli konuşmacıların yer alacağı IPTV World Forum Eastern Europe ile ilgili ayrıntıları web sayfasında bulabilirsiniz. Etkinliğe katılım ücretli. Ücretler epey yüksek. 5 Ekim'den önce kayıt yaptırmışsanız, ki bu iletiyi yazdığım tarih düşünülünce artık çok geç :), 1499 € ödemeniz gerekiyor. Bugün kayıt yaptırırsanız ise 1799 € ödeyeceksiniz. Ancak Free Operator Pass adlı bir seçeneğiniz daha var. Free Attendance For Service Providers olarak ayrıntılandırılan bu seçeneğin tam olarak kimleri kapsadığını çözemedim. Eğer IPTV hizmet sağlayıcılar kastediliyorsa Türk Telekom, TTNet, Superonline gibi şirket çalışanları kapsanmış oluyor. İşin doğrusu kendimi de o kategoriye sokup kayıt yaptırdım :) Ancak kaydımın geçerli sayılıp sayılmadığı belli değil henüz. Neyse, fırsat bulursanız önemli bir etkinlik

IPTV World Forum Eastern Europe etkinliğine katılacağım

Etkinliğe ilişkin bilgileri daha önce paylaşmıştım. Yarın, bir günlüğüne İstanbul'a giderek etkinliğin Salı günü olan bölümüne katılacağım. Benim açımdan bir çok ilke sahne olacak bu katılım. Kızlarımın doğumundan bu yana onlarsız ilk kez şehir dışına çıkıyor olacağım. İlk kez bu kadar uzun süre onlardan ayrı olacağım. İlk kez şehir dışındaki bir etkinliğe (mesleğim ve işim ile ilgili olmasına karşın) katılmak için tüm masraflarını cebimden karşılayıp, senelik izin kullanıyor olacağım. Neyseki katılım ücreti konusunda organizatörler kolaylık sağladılar. Ücretsiz katılım hakkı sundular.  Neyse, önemli olduğunu düşündüğüm bu etkinliğe ilişkin gözlemlerimi, bir gazeteci dikkati ile, not alıp blogumda paylaşacağım. O güne kadar sağlıcakla kalın...