2019 değerlendirmeleri: Nisan

Dördüncü ay ve değerlendirmeler sürüyor :) Benim için ve blog için epey şaşırtıcı bir istikrar :) 
Hedefler ile başlayıp, aylık değerlendirme raporları ile sürüyor 2019. Ocak ve Şubat ve Mart derken, 1 Mayıs ile birlikte, Nisan değerlendirmesi karşınızda.  
Dört adet, uygulanabilir hedef koymuştum senenin başında. İlki, eski alfabeyi öğrenme; ikincisi, evde okunmayı bekleyen kitapları okuyup bitirmeden yeni kitap almama; üçüncüsü, spor ve son hedef ise daha nitelikli teknik yazılar. Ay ay hedeflerin ne kadar gerçekleştiğini yazarken, sanırım Şubat ayında, ilk hedefi uzun yaz tatiline bırakmıştım. Kısacası, kalan üç hedef ile ilgili neler yaptım, ondan bahsedeyim:
Geçenlerde gittiğim bir sahaftan iki kitap satın aldım ve böylelikle ikinci hedefte bir delik açmış oldum :) Ancak, sevindirici yan iki önemli eser için sadece 20 TL verdim. Yani bütçeye bir etkisi olmadı. Aslında, yeni kitap satın almamış olsam bile kütüphaneden alıp okuduğum kitapları düşününce, hedefi önceki aylarda da delmiştim. Ne yapalım, bir kitabı başlayıp bitirmek ve arada başka kitap okumamak bana göre değil. 
"Spor, spor ve daha fazla spor" hedefi sıra dışı deneyimlerle sürüyor. Android işletim sistemli telefonlarda, Google Haritalar, günlük akışınızı kaydediyor. Özel olarak kapatmadığınız sürece bu işi otomatik yapıyor. Özel olarak kapatmanız ne kadar olanaklı bilemiyor, ancak konumuz bu değil elbette. İşte Google Haritalar'ın söylediğine göre, geçenlerde 25 km yürümüşüm gün içerisinde. 24 km'sini gayet iyi hatırlıyorum, demek ki arada dolaşmalar ile birlikte toplam mesafe 25 km olmuş. Artık 10 km'lik mesafeleri yürümek hiç zor gelmiyor. Şehir içinde ve olabildiğince trafikten uzak sokaklardan geçerek yapıyorum bu yürüyüşleri. Bisiklet, bu ay içinde fazla yer veremediğim bir etkinlik. 
Nitelikli teknik yazılar sözünün gereği olarak, çok zamandır istediğim bir atılımı gerçekleştirdim sonunda. Ben üzerime düşeni yaptım ve ülkemizin gurur kaynaklarından bir şirketimiz ile söyleşi gerçekleştirdim. Geleceğin teknolojilerinden birisi konusundaki söyleşi, yakın zamanda bir süreli yayında, dergide yayınlanacak umarım. Bu gerçekleştiğinde, blogda da duyuracağım. 
Havaların ısınması ile sokağa çıkmak, doğanın sesini dinlemek daha keyifli. Siz de doğanın canlanmasına tanıklık edin, fırsat buldukça etrafınıza bakın, ağaçların çiçeklenmesi, etrafta uçuşan kelebekler, vızıldayan arılar mutluluk versin size de. 
Haziran başında, yeni bir değerlendirmede görüşmek dileğiyle...

Yorumlar